Saruna ar rakstnieci Gundegu Repši

Andreja Upīša memoriālais muzejs

16. novembrī plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā (Brīvības ielā 38–4) notiks saruna ar rakstnieci Gundegu Repši.

❗ RAKSTNIECES VESELĪBAS STĀVOKĻA DĒĻ PASĀKUMS TIEK ATCELTS ❗

Gundega Repše ir viena no ievērojamākajām mūsdienu latviešu rakstniecēm, kuras ražīgā daiļrade jau vairākus gadu desmitus priecējusi dažādas lasītāju paaudzes. Starp rakstnieces darbiem ir seši stāstu krājumi, 12 romāni, biogrāfiskās esejas par dzejnieku Ojāru Vācieti un latviešu māksliniekiem Līgu Purmali, Džemmu Skulmi un Kurtu Fridrihsonu, vairākas publicistiska žanra grāmatas.

2022. gads rakstniecei ir īpašs, jo aprit 35 gadi kopš debijas grāmatas – stāstu krājuma “Koncerts maniem draugiem pelnu kastē” (1987); vienlaikus šajā gadā izdots romāns “Sarunas ar sīko”, publicistikas krājums “Naži betonā” un sadarbībā ar literatūrzinātnieci Anitu Rožkalni tapusī monogrāfija “Brīvības vektori”.

Jāatgādina, ka Gundega Repše ir arīdzan vēstures romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” (2014–2018) un biogrāfisko romānu sērijas “Es esmu…” (2020–) iniciatore un idejas autore. Jaunākajā sērijā Repše šobrīd raksta romānu par rakstnieci Annu Brigaderi.

“Sarunā atskatīsimies uz plašo rakstnieces veikumu kopumā un dažādām nākotnes iecerēm, taču jo īpaši pievērsīsimies šobrīd sabiedriski aktuālajām esejām un rakstiem “Naži betonā”,” stāsta pasākuma organizators Arnis Koroševskis.

Ieejas maksa: 5.00 €.