Saruna ar Jāni Rokpelni

Ojāra Vācieša muzejs

Ojāra Vācieša muzejā (Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 19) 29. maijā plkst. 18.00 notiks saruna ar dzejnieku, atdzejotāju, rakstnieku, esejistu Jāni Rokpelni, kas turpinās pasākumu ciklu “Ojāra Vācieša prēmijas laureāti”.

Ojāra Vācieša dzejas prēmija dibināta 1984. gadā, kad Rīgas rajona agrofirma “Ādaži” reizi piecos gados piešķīra balvu dzejā, bērnu dzejā un par ieguldījumu latviešu dzejas atdzejošanā un popularizēšanu citās valodās. Kopš 2003. gada Ādažu un Carnikavas pašvaldība sadarbībā ar O. Vācieša muzeju ik gadu piešķir literāru prēmiju spilgtam dzejoļu krājumam.

Jānis Rokpelnis Ojāra Vācieša prēmiju saņēmis divreiz – 2010. gadā par dzejoļu krājumu “Nosaukums” un 2015. gadā par krājumu “Post factum”.

“Ojāra Vācieša prēmija man ir īpaši dārga un ļoti personiska. Ojārs Vācietis ir mans lielais skolotājs. Kad viņam vaicāja par prēmijām, kuras viņš bija saņēmis, Ojārs teica, ka tās ir uzreiz jāaizmirst, lai netraucētu rakstīt vai nekāpinātu iedomību un augstprātību. Šajā gadījumā man arī būs jāseko Ojāra piemēram,” pēc prēmijas saņemšanas par krājumu “Post factum” teica Jānis Rokpelnis.

Jāņa Rokpeļņa literārais devums ir ļoti daudzveidīgs. Līdztekus dzejoļu krājumiem publicējis arī romānus, literatūras kritiku, apceres par mākslu un Knutam Skujeniekam veltītu monogrāfiju “Smagi urbjas tinte”. Jānis Rokpelnis atdzejojis tādus dzejniekus kā Nikolajs Rērihs, Aleksandrs Bloks, Marina Cvetajeva, Josifs Brodskis u.c. Ilgus gadus bijis dzejas konsultants, dzejas un prozas grāmatu redaktors.

Saruna ar Jāni Rokpelni turpina pasākumu ciklu “Ojāra Vācieša prēmijas laureāti”. Muzejā jau viesojusies Māra Zālīte, bet vēl gaidāmas sarunas ar Annu Auziņu, Henriku Eliasu Zēgneru un Lindu Menci (Gabarajevu).

Ieejas maksa: 2,00 eiro; skolēniem, studentiem, senioriem: 1,50 eiro.