Saruna ar Svenu Kuzminu

Andreja Upīša memoriālais muzejs

23. novembrī plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā (Brīvības ielā 38–4) notiks tikšanās ar rakstnieku Svenu Kuzminu, tādējādi turpinot sarunu ciklu ar romānu un literatūrzinātnisko monogrāfiju sērijas “Es esmu…” autoriem. Arņa Koroševska un Svena Kuzmina sarunā varēs uzzināt par Kuzmina romānu “Skaistums un nemiers”, kurš vēsta par Kārli Skalbi, romāna tapšanas apstākļiem un citām intriģējošām niansēm.

Pēc viena no pamanāmākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem jaunākajā latviešu literatūrā – vēstures romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” (2014–2018) – tās iniciatori 2018. gadā nolēma spert nākamos soļus ar vēl jo iespaidīgāka literāra projekta īstenošanu. Šoreiz, lai radītu Latvijas kultūras vēsturē unikālu un līdz šim nebijušu literatūras un literatūrzinātnes mijiedarbes projektu, vienkopus pulcēti ne tikai dažādu paaudžu un literārās pieredzes rakstnieki, bet arī literatūrzinātnieki, kuru redzeslokā nonākušas 13 Latvijas kultūras vēsturē nozīmīgas personības – sākot ar Annu Brigaderi un beidzot ar Ilzi Šķipsnu. 2020. gadā sērijā tika publicēti pirmie literātu darbi – Andra Zeibota romāns “Krauklis”, Ingas Gailes romāns “Rakstītāja”, Laimas Kotas romāns “Cilvēks ar zilo putnu”, 2021. gadā publicēts Andra Akmentiņa romāns “Meklējot Ezeriņu”, Ilzes Jansones romāns “Laika rēķins”, Māra Bērziņa romāns “Nākotnes kalējs” un Ingas Žoludes romāns “Vendenes lotospuķe”, 2022. gadā tika publicēts Osvalda Zebra romāns “Mežakaija” un Arno Jundzes romāns “Es nemiršu nekad”, bet 2023. gadā – Svena Kuzmina romāns “Skaistums un nemiers”.

23. novembrī muzeja aicina uz sarunu ar Svenu Kuzminu, kura romāns “Skaistums un nemiers” sniedz ieskatu talantīgā un ievērojamā latviešu rakstnieka, publicista, žurnālista un politiķa Kārļa Skalbes (1879–1945) aktīvās radošās darbības agrīnajos gados. Sarunu vadīs muzeja vecākais speciālists, Mg. phil. Arnis Koroševskis.

Svens Kuzmins ir etīžu teātra “Nerten” režisors un aktieris, mākslinieks, žurnāla “Rīgas Laiks” pastāvīgs autors un redaktors, raidījuma “Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru” veidotājs. Stāstu krājuma “Pilsētas šamaņi” (2016), kā arī romānu “Hohma” (2019), “Dizažio” (2021) un “Skaistums un nemiers” (2023) autors. 2021. gadā par romānu “Hohma” nominēts Eiropas Savienības Literatūras balvai, bet 2022. gadā saņēmis Latvijas Literatūras gadu balvu prozā par romānu “Dizažio”. Kuzmina darbi tulkoti angļu, igauņu, lietuviešu, poļu un citās valodās.

 

 

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pasākuma norises vieta: A. Upīša memoriālais muzejs Rīgā (Brīvības ielā 38-4).
Pasākuma norises laiks: 23. novembris, 18.00–19.30.
Ieejas maksa: 5.00 €.

Vairāk informācijas: Andreja Upīša memoriālā muzeja speciālists Arnis Koroševskis, tālr. +371 67289767, +371 29254346; e-pasts: arnis.korosevskis@memorialiemuzeji.lv