Saulgriežu ielīgošana

Raiņa un Aspazijas vasarnīca

16. jūnijā plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, notiks tradicionālā saulgriežu ielīgošana. Turpinot vasaras saulgriežu tradīciju izzināšanu muzejā, šogad folkloras kopas “Mare” vadībā apmeklētāji varēs izzināt uguns rita jēgu un mērķi, neizpaliks arī tradicionālā vainagu pīšana, Jāņu dziesmu un deju soļu mācīšanās.

Pasākumā tiks atvērta grāmata “Līgo svētki Latvijā”, kas vēsta par līgošanas ieražām dažādos laiku lokos. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties pētījumā un tikties ar grāmatas veidotājiem: izdevēju Jāni Vigupu un līdzautoru Aivaru Zveju; vēstures zinātņu doktoru, LU Latvijas vēstures institūta pētnieku Muntu Aunu; folkloristiem, dzimtas tradīciju kopējiem Inesi un Jāni Ati Krūmiņiem, mūziķi, folkloras pasniedzēju Ilgu Reiznieci un mākslas zinātnieci Ingu Bunkši.
Pasākumu papildinās dalībnieki no vīru kora “Burinieks”, māla stabules spēlētājs Jānis Žugovs, dzejnieks Zigmunds Bekmanis, kā arī pasākuma laikā būs aplūkojama gleznotāja Dzintara Adieņa gleznu ekspresizstāde.

“Visi mīļi gaidīti ar līdzpaņemtu līgošanas noskaņu un priecīgu omu, un jāņuzālēm sava vainaga pīšanai,” aicina Raiņa un Aspazijas vasarnīcas speciāliste Gunita Paupere.

Pasākumu organizē Raiņa un Aspazijas vasarnīca un kopiena “Jūrmalas latvietis”.

Foto un video materiāli var tikt izmantoti muzeja publicitātes pasākumos.