Saulgriežu ielīgošana

Raiņa un Aspazijas vasarnīca

17. jūnijā no plkst. 17.30 Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7 aicina uz saulgriežu ielīgošanas vakaru kopā ar folkloras kopu “Mare”.

“Tuvojas vasaras saulgrieži – dzīvības spēka apliecinājuma laiks, kad koši ziedošās pļavas reibina un aicina savienoties ar dabu ikvienu no mums. Ieskandinot svētkus, aicinām uz kopābūšanu Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, lai folkloras kopas “Mare” (Jūrmala) vadībā gatavotos saulgriežiem,” stāsta pasākuma organizatore Gunita Paupere.

Līgotāji vasarnīcas dārzā gaidīti jau no plkst. 17.30, kad folkloras kopas “Mare” vadītāja Sarmīte Sedliņa mācīs, kā uzpīt vainagu – bizi. Līdzi jāņem jāņuzāles sava vainaga pīšanai.

Turpmākajā vakara gaitā apmeklētāji varēs piedalīties saulgriežu rituālā, mācoties Līgo dziesmas un deju soļus. “Rituālam jēga ir tad, kad to izdzīvojam sajūtās. Un varbūt tieši šovakar skandētā melodija vai izdejotais deju solis palīdzēs ne tikai nosvinēt saulgriežus, bet arī piedzīvot tos? Līgo!” uz pasākumu aicina organizatori.

Ieeja pasākumā bez maksas.