Straumē ar Raini

Raiņa muzejs "Tadenava"
Violeti ziedi, kas zied Eglaines upes dabas liegumā. Apkārtiem ziediem redzami koku stumbri.

10. jūlijā plkst. 10.00 Raiņa muzejs “Tadenava” aicina piedalīties Eglaines upes sakopšanas talkā.

Talkas uzdevums ir Eglaines upes piemērošana aktīvai laivošanai 15 kilometru garā posmā, izvācot no tās iekritušos kokus. Svarīgi uzsvērt, ka koku zāģēšana un izvākšana tiks minimizēta, jo līdzšinējā pieredze rāda, ka upes piemērošanu laivošanai nav jāveic katra kritušā koka sazāģēšana un izvākšana, tieši pretēji – pārsvarā ir jāveic koku daļu izvākšanu, tik daudz, lai pa kādu pusi laivotāji var tikt garām; tikai atsevišķos gadījumos nepieciešams izvākt visu koku.

Laivošanas inventārs tiks nodrošināts. Ierašanās iepriekš piesakoties pa tālr. 20034392 (Ričards), lai saskaņotu darbarīku veidus un daudzumu. Dalībnieku skaits līdz 20 personas. Līdzi nepieciešams digitālais Covid-19 sertifikāts.

Tikšanās pie Gandru tilta. GPS. koordinātas: 56º11’56.1”,26º05’14.4”.

NB! Paredzēts fiziski smags darbs. Lūgums kritiski izvērtēt savus spēkus šāda darba veikšanai.

Projekta noslēgumā, 5. septembrī plānots pasākums “Pikniks ar Raini” – kopienu saliedējošs aktīvās atpūtas un vides izglītības pasākumu Raiņa muzejā “Tadenava” ar aktīvu dabas izzināšanu, vides spēļu spēlēšanu un kopienas dziesmotā piknika organizēšanu.

Biedrība “Sēlijas laivas” ar Jēkabpils novada pašvaldības finansiālu atbalstu realizē projektu, kura mērķis ir aktivizēt iedzīvotājus savstarpējās komunikācijas un sadarbības uzlabošanai pandēmijas un pēc pandēmijas laikā, veicināt iedzīvotāju izglītošanu ar vidi saistītos jautājumos, veicināt mūžizglītības pasākumu īstenošanu un ar netradicionālām metodēm popularizēt novada tēlu.

Projekts ir pērn Jēkabpils novada pašvaldības atbalstītā projekta “Domā globāli, rīkojies lokāli” turpinājums. Pagājušajā gadā iedzīvotāju atsaucība bija necerēti liela, kas vieš pārliecību, ka šāda veida aktīvās atpūtas un pilsoniskās līdzdalības pasākumi Jēkabpils novada iedzīvotājiem ir nepieciešami.