Latvietis un viņa izvēle XX gadsimtā

Andreja Upīša memoriālais muzejs

26. maijā plkst. 18.00 Andreja Upīša muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38-4 notiks cikla “Latvietis un viņa izvēle XX gadsimtā” saruna par Pētera Stučkas valdību 1919. gadā. Sarunā piedalīsies Dr. sc. pol. Ivars Ījabs un Dr. hist. Jānis Šiliņš.

Viens no liktenīgākajiem un asiņainākajiem gadiem Latvijas XX gadsimta vēsturē bija 1919. gads. “Nerimstas bruņotas kaujas, ko šodien saucam par Brīvības cīņām, varu cenšas sagrābt un nosargāt ļaudis ar visdažādākajām politiskajām interesēm. Starp citiem tā laika politiķiem īpašu uzmanību šoreiz pievērsīsim kādreizējam jaunstrāvniekam Pēterim Stučkam un viņa vadītajai boļševistiskās LSPR valdībai,” stāsta pasākuma organizatore Ilze Andresone.

Kā savu vārdu Latvijas vēsturē ierakstījis Stučkas režīms? Kā šie – vairāk nekā gadsimtu senie – notikumi ietekmē dzīvi mūsdienu Latvijā? Kāda loma 1919. gada notikumos bijusi Andrejam Upītim? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildes meklēs filozofs, politikas zinātņu doktors Ivars Ījabs un 1919. gada pētnieks, vēstures doktors Jānis Šiliņš.
Saruna notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Ieejas maksa: 5.00 EUR.