Tiešsaistes lekcija “Visslēptākā un visideālākā”

26. oktobrī plkst. 18.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina uz tiešsaistes lekciju “Visslēptākā un visideālākā. Veltījums Ellijas Forseles-Rozentāles 150 gadu jubilejai”.

Ellija Forsele-Rozentāle (1871–1943) ir dzimusi Helsinkos, Somijā. Jaunā dziedātāja studējusi Helsinku konservatorijā, zināšanas papildinājusi Milānā, Romā un Parīzē, daudz koncertējusi. Liktenīgas sagadīšanās dēļ 1902. gadā viņa Rīgā satika savu nākamo vīru – latviešu gleznotāju Jani Rozentālu, un kopš tā laika viņas dzīve un radošā darbība cieši saistījās ar Rīgu. Tiešsaistes lekcijā muzeja vadītāja Dace Vosa stāstīs par Ellijas Forseles-Rozentāles dzīvi, personību un viņas tēlu Jaņa Rozentāla gleznās. Lekcija vēstīs arī par Ellijas ģimeni un tuvāko draugu loku Somijā un Latvijā.

Lekciju bez maksas būs iespējams vērot Zoom platformā. Lai saņemtu piekļuves saiti, lūdzam sūtīt e-pastu uz adresi: jrrbm@memorialiemuzeji.lv.

Lekciju lasīs mākslas vēsturniece Dace Vosa, Mg. Art.