Tikšanās ar Antru Puriņu

Raiņa un Aspazijas vasarnīca
18. februārī plkst. 14.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīca (Jūrmala, Jāņa Pliekšāna iela 5/7) aicina uz tikšanos ar mākslinieci, izstādes “Koki” autori Antru Puriņu. Izstāde no 4. februāra līdz 1. aprīlim apskatāma Raiņa un Aspazijas vasarnīcā.
Antra Puriņa pēc profesijas ir žurnāliste, taču jau 20 gadus strādā eļļas pasteļu krītiņu tehnikā un uz liela formāta kartona rada zīmējumus, kuru galvenais motīvs ir daba. Māksliniece savā ceturtajā izstādē vairāk pievērsusies tieši kokiem – simboliski tik ļoti nozīmīgajiem, tomēr ikdienā ierastajiem un pat nepamanītajiem.
Antra Puriņa stāsta: “Pilnīgi viss šajā pasaulē ir pelnījis tikt ieraudzīts – gan jūrmalas priede, gan mazais ķirsītis pie veikala, gan parasti krūmi ceļmalā. To arī vēlos pateikt ar saviem darbiem.”
Mākslinieks Andrejs Ģērmanis par Antras Puriņas darbiem saka: “Antra Puriņa ir filoloģe, kura pārliecināti un pārliecinoši uzdrošinājusies būt arī māksliniece. Profesionālā valodā, bez mazākām diletantisma iezīmēm. Viņas skats uz apkārtējo pasauli ir dzejisks un tēlains. Bez nevajadzīgas atkārtošanās, viena un individuāla stila ietvaros. Ritmika ir viņas stiprā puse. Un vienkāršs, poētisks, pozitīvs vispārinājums.”