Tikšanās ar Diānu Dimzu-Dimmi

Raiņa un Aspazijas māja

22. septembrī plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas māja Rīgā, Baznīcas ielā 30, aicina uz tikšanos ar izstādes “Ticības spektrs” autori, mākslinieci Diānu Dimzu-Dimmi. Izstādē aplūkojamas gleznas un darbi, kas radīti dažādās autortehnikās un vēsta par dažādiem cilvēka ticības aspektiem.

“Izstāde vēsta par to, kam un kā mēs ticam,” stāsta Diāna Dimza-Dimme. “Kā nedrīkstam zaudēt ticību neredzamām lietām. Pateicoties garīgiem procesiem, kuri izgaismojās sabiedrībā tieši kara kontekstā, radās nosaukums “Ticības spektrs”.”

Tikšanās laikā izstādes autore stāstīs par iedvesmas avotiem izstādei. To vidū ir gan Baltijas ceļš, gan arī Rainis un Aspazija, gan esošie politiskie un sabiedriskie notikumi. Tas viss ietērpts zīmēs, krāsās un simbolos, turklāt simboli atrodami arī darbu nosaukumos, piemēram, kādai no gleznām dots nosaukums “Veronikas sviedrauts”. Simbolu un zemtekstu nozīmi Diāna Dimza-Dimme atklās tikšanās reizē.

Lai gūtu priekšstatu par plašu simbolu slāni, kas meklējams izstādē, Diāna Dimza-Dimme skaidro izstādes “Ticības spektrs” afišu: “Izstādes plakātā esmu es, neatpazīstama. Rokas man ir paceltas žestā, ko mūsdienās pazīstam kā padošanās žestu, bet izcelsme tam ir krietni senāka un meklējama jau agrīnajā kristietībā un Bizantijas mākslā. Šis žests “Orante”, “Orant” (latīņu: lūgšana) ir viens no Dievmātes ikonogrāfiskajiem tipiem, kurā lūgšanā plaukstas nav saliktas kopā, bet gan pavērstas uz priekšu un paceltas plecu vai galvas augstumā. Mēs esam ticības molekulu pārnēsātāji šajā pasaulē, tad, kad gribam būt racionāli līdz galam, mēs esam zaudētāji…”

Turklāt māksliniece radīs darbus arī turpat uz vietas, ar zīmuli uzzīmējot individuālu zīmējumu katram pasākuma apmeklētājam par paša apmeklētāja izvēlētu tēmu.

Ieejas maksa: 2.00 EUR, studentiem, pensionāriem: 1.00 EUR