Tikšanās ar dzejniekiem

Raiņa muzejs "Jasmuiža"
Raiņa muzeja "Jasmuiža" muižas pārvaldnieka ēka no ārpuses.

Raiņa muzejs “Jasmuiža” 15. un 16. septembrī aicina skolēnus piedalīties Dzejas dienu pasākumos gan klātienē, gan arī attālināti. 15. septembrī plkst. 12.00 tiešsaistē būs tikšanās ar dzejnieci Ēriku Bērziņu. Savukārt 16. septembrī Raiņa muzeja “Jasmuiža” brīvdabas estrādē notiks Dzejas dienu pasākums, kurā viesosies dzejnieks Marts Pujāts.

15. septembrī plkst. 12.00 tiešsaistē platformā “Zoom” skolēni aicināti uz sarunu ar dzejnieci, redaktori un literatūrkritiķi Ēriku Bērziņu. Ērika studējusi filoloģiju Latvijas Universitātē, organizējusi vairākus starpdisciplinārus kultūras pasākumus, iesaistās kultūras projektu īstenošanā. Dzejas dienu padomes locekle un Dzejas dienu pasākuma “Ceļojums ar dzejniekiem” kuratore. 2006. gadā iznācis viņas dzejas krājums “Ziemeļu lapsa”, ar kuru viņa piedalījās starptautiskajā konkursā jaunajiem dzejniekiem “Bridges of Struga”. 2020. gadā iznācis krājums “Mammas dzejoļi” (nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā “Labākais darbs bērniem). Galvenā redaktore žurnālos “Mans Mazais” un “Pūcīte”.

Savukārt 16. septembrī 12.00  Raiņa muzeja “Jasmuiža” brīvdabas estrādē viesosies dzejnieks Marts Pujāts. Par pirmo dzejas krājumu “Tuk tuk par sevi” saņēmis Ojāra Vācieša prēmiju, dzejas krājums “Nāk gaismā pati lampa” (Latviešu Literatūras gada balva). 2020. gadā iznācis bērnu dzejoļu krājums “Ej nu ej” (Latvijas Literatūras gada balvas ieguvējs kategorijā “Labākais darbs bērniem”). Mācījies Emīla Dārziņa speciālajā mūzikas vidusskolā un Rīgas Doma kora skolā. Raksta arī dziesmu tekstus un mūziku teātra izrādēm un koncertiem.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru +371 29487589 vai rakstot uz e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv (līdz 14. septembrim).

Aicinām būt atbildīgiem un ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības ierobežojumus!

Ieeja pasākumā bez maksas.

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.