Tikšanās ar norvēģu rakstnieku Gunsteinu Baki

Jāņa Akuratera muzejs

Jāņa Akuratera muzejs (Rīga, Ojāra Vācieša iela 6a) ceturtdien, 25. aprīlī, plkst. 17.00 aicina uz sarunu vakaru ciklā “Tikšanās ar citām valodām”. Šoreiz Akuratera mājā viesosies norvēģu rakstnieks Gunsteins Bake, lai sarunātos ar sava romāna “Moda un Oda” tulkotāju latviešu valodā Daci Deniņu un muzeja speciālistu Aivaru Eipuru.

Norvēģu rakstnieks Gunsteins Bake (Gunstein Bakke, 1968) ir autors romānam par satiksmi “Moda un Oda” (2011), par kuru rakstnieks 2012. gadā saņēma Eiropas Savienības Literatūras balvu. 2015. gadā romāns “Moda un Oda” tulkojumu kategorijā tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai. Šis ir trešais no pieciem Bakes romāniem, izdoti arī vairāki dzejas krājumi.

2012. gadā Bake piedalījies festivālā “Prozas lasījumi” Rīgā, savukārt šogad aprīlī viņš ir rezidents Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā.

Par šo romānu, kā arī par citiem rakstnieka darbiem, tostarp, jaunāko dzejas krājumu “Pāreja uz cilvēku” (2023) ar Gunsteinu Baki sarunāsies romāna “Moda un Oda” tulkotāja no norvēģu valodas Dace Deniņa un vakara vadītājs, muzeja speciālists Aivars Eipurs, kurš piebilst: “Gribam izcelt un aktualizēt šo romānu ne tikai augsto literāro kvalitāšu dēļ, bet arī atsaucoties uz kādā norvēģu recenzijā pausto, ka “grāmatai “Moda un Oda” vajadzētu kļūt par obligāto lasāmvielu katram, kas grasās sēsties pie stūres”.”

Ieejas maksa – 2,00 EUR; skolēniem, studentiem, senioriem – 1,50 EUR.

Pasākums tiks fotografēts. Foto un videomateriāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Papildu informācija: Aivars Eipurs, Jāņa Akuratera muzeja speciālists, tālr. 29276358

e-pasts akuraters@memorialiemuzeji.lv, akuratera.muz@inbox.lv