Tikšanās ar Sandru Strēli

Ojāra Vācieša muzejs

Noslēdzot izstādi “Kuries, slīpā lietū, mana uguns, kuries”, Ojāra Vācieša muzejs Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 19, 1. augustā plkst. 16.00 aicina uz tikšanos ar izstādes mākslinieci Sandru Strēli. Pasākumā muzicēs čelliste un dziedātāja Madara Fogelmane.

Sandra Strēle savos darbos pievēršas pasaules un cilvēka attiecībām un saiknei, Visuma kārtībai un cilvēciskām vērtībām. Nupat Dziesmu un deju svētku laikā Sandra veidoja scenogrāfiju vokāli simfoniskās mūzikas koncertam “Šūpulis”.

“Gadsimtiem cauri savu vēsti nesuši tādi simboli kā saule, gaisma, laiks, zvaigzne, laiva, koks, putns, puķe, zeme un debess. Tie stāsta par mīlestību, prieku, gudrību, spēku un skaistumu. Tie dod impulsu cilvēkam aktivizēt sevī iekšējo spēku un gaismu,” par saviem darbiem un iedvesmu tiem stāsta māksliniece.

Izstādes moto ir Ojāra Vācieša dzejas rindas “Kuries, slīpā lietū, mana uguns, kuries”, jo māksliniece Sandra Strēle velta izstādi dzejnieka 90 gadu dzimšanas dienai, kura tiks svinēta šī gada 13. novembrī. Izstādi papildina īpaši tai atlasīta dzejas kopa “Mīlestības hronoloģija” no Ojāra Vācieša priekšpēdējā dzejas krājuma “Zibens pareizrakstība” (1980).

Sandra Strēle 1990. gadā absolvējusi Tallinas Mākslas institūtu, piedalījusies grupu izstādēs Latvijā, Igaunijā, Vācijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Zviedrijā. Kopš 1992. gada tapušas 12 tematiskas personālizstādes. Viņas mākslas darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, ASV, Francijā, Itālijā, Austrālijā, Krievijā.

Scenogrāfe deju izrādēm “Vēja zirgi Sauli veda”, “Zalkša līgava”, muzikālai izrādei “Reiz bija” un dižkoncertam “Latvieša dziesma Jelgavas vārtos”, intermēdiju tēlu un objektu māksliniece IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju lielkoncertam “Ritums”(2005). Inscenējumi atklāj mākslinieces filozofisko un simbolu valodu. Māksliniece operetes filmai “Trīs zvaigznes. Zigfrīds” (2021), māksliniece un scenogrāfe Imanta Kalniņa un Aleksandra Čaka operai “Matīss, kausu bajārs” (2021).

Madara Fogelmane absolvējusi Briseles Karalisko konservatoriju, iegūstot maģistra grādu mūzikā, specialitāte – čells. Gan kā solo māksliniece, gan kopā ar grupu “Radio Trio” un “Madara” piedalījusies dažādos koncertos un festivālos kā Latvijā, tā arī ārvalstīs: “Laba daba”, “Positivus”, “Klusuma festivāls”, “Cello festival Zutphen” u.c. Latvijas Eirovīzijas priekšatlasē “Supernova 2018” ar dziesmu “Esamība” un iegūta 3. vieta finālā.

 

Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.