UZ EŽAS – ļoti tuvu kaut kam

Raiņa un Aspazijas māja
Dagnas Jakubovskas instalācija Raiņa un Aspazijas mājas memoriālajās telpās. Uz ēdamgalda salikta "nākotnes maize", kas cepta no kastaņiem, putekļiem u.c. neierastiem produktiem. Uz galda saliktas arī šīs maizes izejvielas - kukurūza, kastaņi, pudeles ar šķidrumu
Ceturtdien, 23.septembrī no 17.00 līdz 19.00 Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, norisināsies sarunu vakars par dzīvi Latvijas pierobežā “UZ EŽAS – ļoti tuvu kaut kam”. Šis vakars būs atskats uz ekspedīciju, kura norisinājās šajā vasarā, uz Latvijas pierobežu, Krāslavas novada Indru, kur atrodas Latvijā vienīgais Laimes muzejs, lai iepazītos ar pierobežas senioriem un viņu laimes avotiem.
Šajā ekspedīcijā sarunās, kopīgā darbā un tējas dzeršanā galvenais uzdevums bija noskaidrot kā savā ikdienā jūtas cilvēki, kuru dzīves aizrit tuvu dažādām robežām – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Vecuma robeža, ko iezīmē pensionēšanās un novecošana, valodas robeža – liela daļa no sarunu dalībniekiem ar grūtībām runā latviski un valsts robeža, kas tieši mūsu ekspedīcijas dienās tika pastiprināti novērota ārkārtas situācijas dēļ, kas Baltkrievijas pierobežā augustā tika ieviesta saistībā ar bēgļu krīzi. Šīs robežas piedāvā gan ierobežojumus, gan iespējas. Tās ir reizē pārsteidzoši asas un relatīvas, skatot caur personīgo dzīvesstāsta un pieredzes prizmu.
Aicinām visus kopīgā ēžā (mielastā), padzert tēju kopā ar ekspedīcijas dalībniekiem no viņu veidotajiem traukiem, pārrunāt, ko nozīmē novecošanās un kā to ietekmē vieta, kur tu dzīvo, skatīties reportāžu no apsekotajām vietām par robežsituācijām, attieksmēm, migrāciju un lietām, kas nemainās.
 Sarunās piedalās: Ineta Sipunova, Kristīne Briede, Ilva Skulte, Hongmei Chen (Maija), Huiqun Tang (Ekko), Mairita Folkmane, Līga Puriņa- Purīte
 Moderatore: Asoc. prof. Dr. phil. Ilva Skulte
Pasākuma valoda: latviešu, bet laipni aicināti arī ieceļotāji, kas latviski vēl nemāk!
Lūgums uz pasākumu pieteikties, rakstot uz e-pastu: integracija@lcca.lv
_________________________________________
*** Pie ieejas pasākumā mēs lūgsim uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personas apliecinošu dokumentu. Ieeja pasākumā ar festivāla vai muzeja biļetēm. Brīdinām, ka pasākums tiks dokumentēts.
__________________________________________
Projekts “Latvijas vēstures un laikmetīgās kultūras kodi” (LV – LKK) tiek īstenots ar Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu un to līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līguma Nr. Nr.PMIF/8/2020/4/01 Kopējais projekta finansējums ir 196 895,57 euro ko veido Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014. – 2020. gadu perioda finansējums 75% apmērā un valsts budžeta līdzfinansējums 25% apmērā.
________________________________________
Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētais festivāls “Survival Kit” šogad norisinās 12. reizi ar sabiedrības izdzīvošanas un novecošanās jautājumiem, kurus iztirzā laikmetīgās mākslas darbi un mēģina iztēloties jauna veida sabiedrības imunitātes sistēmu, kas sākas ar mākslinieku pausto visu kopīgās ādas pavedienu.
Festivāla dibinātāja un vadītāja ir Solvita Krese, šī gada izstādes kuratores ir Ovula Durmusoglu un Joanna Varša.
Raiņa un Aspazijas mājā apskatāmi Dagna Jakubowska & Joanna Gawrońska, Dineo Seshee Bopape, Felicitas Pauļukas un Ingrīdas Pičukānes veidotie mākslas darbi.