Vienu pašu baltu zvaigzni

Raiņa un Aspazijas māja
Fotogrāfijā redzama ar digitāliem rīkiem izkrāsota Aspazijas fotogrāfija, kur dzejniece tērpusies savā kāzu tērpā. Baltu apmetnīti kopā satur sasitas dzeltenas un zilas lentītes. Attēlā uzraksts "Tik vienu karstu sirdi, kura nākotnei vēl tic!"

Latviešu dzejnieces un dramaturģes Aspazijas 157. jubilejā Raiņa un Aspazijas māja (Rīgā, Baznīcas ielā 30) 16. martā plkst. 18.00 aicina uz dzejniecei veltītu literāri muzikālu sarīkojumu “Vienu pašu baltu zvaigzni”, kurā tiks diskutēts arī par Latvijas un Ukrainas literatūras sakariem. 

Pasākumā literatūrzinātnieks, Raiņa un Aspazijas pētnieks, Jānis Zālītis sarunāsies ar ukraiņu tulkotāju, psiholoģi un žurnālisti Līnu Meļņiku (Ліна Мельник) par Latvijas un Ukrainas literatūras sakariem, kā arī latviešu literatūru ukraiņu valodā. Līna Meļņika pirms vairākiem gadiem sāka mācīties latviešu valodu, un nu viņas tulkojumā ukraiņu valodā ir lasāms Noras Ikstenas romāns “Mātes piens” (“Молоко матері”, 2019), Māras Zālītes romāns “Pieci pirksti” (“П’ять пальців”, 2019), Jāņa Akuratera stāsts “Degoša sala” (“Палаючий острів”, 2018). Līna Meļņika veidojusi teātra izrādi ukraiņu valodā “Rainis un Aspazija. Romāns vēstulēs”, iedvesmojoties no Aspazijas un Raiņa daiļrades.

Dziedātāja Ieva Parša un pianists Aldis Liepiņš priecēs ar Aspazijas dzejas lasījumiem un literāri muzikālu priekšnesumu no mūzikas ieraksta “Es domāju uz Tevi”, kas tapis 2021. gadā. Caur mūziku un dzeju ierakstā tiek izstāstīts saistošs Aspazijas un Raiņa laikmeta un dzīvju stāsts.

Pasākumā ieeja bez maksas.

Pasākumu var apmeklēt tikai ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Līdzas sertifikātam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.