Ziemassvētku stāsts muzejā

Raiņa un Aspazijas vasarnīca
Foto priekšplānā redzamas baltas durvis, kurām apkārt apsieta sarkana lentīte un iesiets skuju zariņš. Pa pusatvērtajām durvīm fotogrāfijas tālākajā plānā redzami bērni, kuri darbojas ar papīru pie galda. Bērniem galvās zaļas un oranžas papīra svētku cepures.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca (Jūrmala, Jāņa Pliekšānā ielā 5/7) aicina ģimenes decembra pirmssvētku sestdienās (4., 11., 18. decembrī) izdzīvot Ziemassvētku stāstu muzejā! Kā Rainis šeit pavadīja vienus no saviem Ziemassvētkiem? Kādus apsveikumus sūtīja un saņēma? Ar ko cienāja atnākušos ciemiņus?

“Ziemas pēcpusdienā jau krēsloja, kad atkal redzēju Raini, ejot uz savu vientulību un, nezin, kāpēc, man likās, ka viņam bija skumji. Man radās tik neatvairāma vēlēšanās aiziet pie viņa un pateikt ko labu,” vēsta kaimiņu meitenes atmiņas par viņas pirmo iepazīšanos ar Raini tieši Ziemassvētku vakarā.

Muzeja apmeklējuma laikā būs iespēja apskatīt dzejnieku istabas un izzināt dažādus stāstus, iepazīt pastkaršu sūtīšanas tradīciju, mācīties dzejoļus un padarīt svētkus gaišākus vientuļiem senioriem Raiņa dzimtajā Sēlijas novadā, rakstot tiem vēstules un Ziemassvētku apsveikumus, kurus muzeja rūķi nogādās īsi pirms svētkiem.

Darbošanās notiek individuāli vienas ģimenes lokā. Lai organizētu drošu apmeklējuma norisi visiem interesentiem, lūgums pieteikties pa tālr. +371 67764295 vai e-pastā rainis.vasarnica@memorialiemuzeji.lv, norādot datumu un vēlamo ierašanās laiku.

Pieaugušajiem uzrādāms derīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Ģimenes ieejas biļete muzejā: 3 EUR.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.