Atgriešanās

Ojāra Vācieša muzejs

Ojāra Vācieša muzeja Robinsonzālē no 11. oktobra apmeklētājus atkal sagaida fotogrāfa Vilhelma Mihailovska fotostāsts “Atgriešanās”. Fotogrāfa uzņemtie Ojāra Vācieša portreti, kas glabājas muzeja krājumā, muzeja izstāžu zālē nav eksponēti pirmo reizi, bet gan piedzīvo savu atgriešanos un atkalsatikšanos ar apmeklētājiem.

Meistara fotoobjektīvs skatījies acīs Dzejniekam pavisam nedaudzas stundas divu pēdējo Ojāra Vācieša dzīves gadu laikā. Un tapuši portreti, kurus portretējamais pats pieņēmis. “Var nepieņemt to vai citu Mihailovska rakursu. Bet uz tādu ir tiesības katram māksliniekam ar noteikumu, ka tas nav ne kaprīze, ne pašmērķis. Un pēdējos nu Mihailovskim nevar piedēvēt pat pie vissliktākās gribas. Es pat sacītu, ka Mihailovska izteiksmes līdzekļi visbargākā veidā pakļauti tikai vienam – piekļūt tuvāk portretējamā cilvēka garīgai būtībai,” par fotogrāfu teicis pats Ojārs Vācietis.

Vilhelms Mihailovskis ir starptautiski atzīts Latvijas foto mākslinieks, organizējis 57 personālizstādes Rīgā un deviņas ārvalstīs. Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks, apbalvots par ieguldījumu kultūrā un Latvijas vārda nešanu pasaulē.