Dārzs

Jāņa Akuratera muzejs

Jāņa Akuratera muzejā (Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a) no 12. decembra līdz nākamā gada 20. janvārim apmeklētājiem atvērta izstāde “Dārzs” – Rīgas Lutera draudzes mākslinieku veltījums Ziemassvētkiem.

Rīgas Lutera draudzes mākslinieku izstāde Akuratera muzejā jau kļuvusi par gaišu Ziemassvētku tradīciju. Arī šogad izstādē aplūkojami darbi, kas veidoti dažādās tehnikās: gan gleznas un tekstila darbi, gan keramikas un metāla māksla, gan arī instalācijas. Visus māksliniekus vieno piederība Rīgas Lutera draudzei un ilggadēja radoša sadarbība ar Jāņa Akuratera muzeju, kas ik gadu vainagojas ar izstādi muzejā.  Šogad izstādē piedalās Laima Akmentiņa, Helmuts Āķis, Daiga Aže, Irīda Lazdiņa, Ieva Nagliņa, Zinta Miezaine, Māra Kalnišķe, Dins Kopštāls, Gunta Ploka, Liene Ratnika, Gundega Zikmane, Baiba Ūlande un Sandra Utāne.

“Es esmu tikai puķe, Tikai puķe / Jūs, lilijas un rozes, nakts dārzā. Es svētu jūs / Ar manām zīmēm: Ar asinīm jums ziedēt būs!” raksta Akuraters savā dzejoļu krājumā “Astras”, kur viņa dzejas pasaule ir pārvērtusies par dārzu ar ziedošām rozēm, krizantēmām, lilijām un saulespuķēm. Dabas brīnumainā daudzveidība Akuratera daiļradē atspoguļojas krāšņi un neparasti. Dzejnieks sevi sajūt kā Saules dēlu, kā Dabas elpu, elpojienu. Daba viņam ir mūžīgās iedvesmas avots.

Nemirstīgā daba, mūžīgās dzīvības skaistums, Akuratera atziņas un dzīves stils allaž iedvesmojuši Rīgas Lutera draudzes māksliniekus. Par to runā izstādē apskatāmo darbu nosaukumi: “Dārzs ziemā”, “Ziedēšanas laiks”, “Eņgeļtaures”, “Sniega rozes”, “Ugunspuķes”, “Ceriņu lietus”, “Tulpes”, “Kārkli un ciņi”, “Dārzā”, “Mandalas”, “Gaismas un ēnas attiecības” u.c.