Torņakalns. Dažādais mirklis

Ojāra Vācieša muzejs

Līdz 28. janvārim Ojāra Vācieša muzeja (Ojāra Vācieša iela 19, Rīga) Robinsona zālē aplūkojama fotoizstāde “Torņakalns. Dažādais mirklis”.

Izstādē sastopas četri fotogrāfi no Torņakalna, kuri dažādos rakursos iemūžina gan labi pazīstamo, gan mazāk zināmo Torņakalna apkārtni. Fotogrāfijās fiksēti plūdi Arkādija parkā, Māras dīķa bagarēšana, tramvaji un ielas, grafiti un vietējās apkaimes svētki.

Izstādes kurators Valdis Gavars par izstādi saka: “Mēs pamazām redzam un uzsūcam sevī to vietu, kur dzīvojam. Un droši vien arī otrādi – šī dzīves vieta paņem tevi. Torņakalns uzrunā ar savu nevienādību un formu dažādību. Mēs ikdienā redzam, kā notiek šī laika horizontālās telpas izmaiņas. Taču vienlaikus mēs līdz ar to veidojam apkaimes vēstures vertikāli.”

Gatis Galviņš: “Fotoaparātu pazīstu jau sen. Jau kopš skolas gadiem. Vai esmu fotogrāfs? Nē. Bet man patīk to darīt un ir prieks par tām fotogrāfijām, kuras varbūt ir kaut nedaudz apstādinājušas skaistus  vai interesantus brīžus.”

Velga Damuleviča: “Esmu savējā. Mīlu Torņakalnu un tā spēju būt tik dažādam. Tieši šīs ainavas mudināja mani sākt fotografēt. Torņakalns mani iedvesmo, nomierina, priecē, rada nostalģiju. Brīžiem kaitina, bet kopumā dara laimīgu un radošu. Pateicos par to Torņakalnam.”

Nora Gavare: “Man patīk ķert interesantus vēstures brīžus ar foto. Bet esmu tikai tā fiksētāja.”

Valdis Gavars: “Torņakalns man tuvs no bērna kājas. Pirmās atmiņas – tramvajs, kastaņi un Arkādijas parks. Es iemūžinu dažādos vēstures brīžus.”