Elpo vasaru

Raiņa un Aspazijas māja
Gleznu izstāde "Elpo vasaru" Raiņa un Aspazijas mājā no 16. jūnija līdz 25. jūlijam,

No 16. jūnija līdz 24. jūlijam Raiņa un Aspazijas māja (Rīga, Baznīcas iela 30) aicina aplūkot divpadsmit mākslinieku kopīgu gleznu izstādi “Elpo vasaru”.

Pēc ilgās izolētības un ziemas, kas pavadīta pandēmijas ēnā, divpadsimt mākslinieki “ar brīvu ieelpu un nepacietīgām gaidām” (kā stāsta paši mākslinieki) beidzot tiekas Raiņa un Aspazijas mājā,  gleznu izstādē “Elpo vasaru”. Izstāde pulcējusi kuplu un raibu kompānija, jo tajā eksponēti gan vecmeistaru, gan jaunu mākslinieku darbi. Kas viņus vieno? Mīlestība pret mākslu, dzīvību un šīs vasaras elpa, ko viņi uzbur gan katrs atsevišķi, gan visi kopā.

Par izstādi mākslinieki stāsta: “Lūkojoties gleznās, mēs varam ieraudzīt, piedzīvot, ilgoties, izsapņot no atmiņu dzīlēm patapināto. Gleznās caur krāsu spēku vai jūtīgu niansētību ieraugām dzīvības ciklisko dabu, jo tad, kad mitējies cīniņš par izdzīvošanu, dabā viss zied, nozied, aizmet augļus, nobriest, līdz viss ir pilnbriedā. Tāpat ir arī ar izstādē eksponētajām gleznām – tajās lūkojoties, var sajust pieņemšanu it visā un aizmirsties vasaras elpā.”

Izstādē piedalās divpadsimt mākslinieki: Gunta Ploka, Liene Ratnika, Indulis Landaus, Aija Putniņa, Irīda Lazdiņa, Nikolajs Krivošeins, Diāna Dimza-Dimme, Vita Lukstiņa, Baiba Ūlande, Dags Vidulejs, Māra Ozola, Ilze Ezerniece.

Saistībā ar aktuālajām prasībām Covid-19 izplatības ierobežošanai, Raiņa un Aspazijas māja uzņem tikai individuālus apmeklētājus un vienas mājsaimniecības locekļus. Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju. Ikvienam muzeja apmeklētājam jālieto mutes un deguna aizsegs.