Foto Marīna 2021

Raiņa un Aspazijas vasarnīca
Fotogrāfiju izstāde "Foto Marīna 2021"

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā no 10. jūlija līdz 31. augustam apskatāma izstāde “Foto Marīna 2021”. Izstāde noris jūras tematikai veltītajās mākslas biennāles “Marīna 2021” ietvaros.

Aktualizējot biennāles tēmu “Es un jūra”, Jūrmalas fotostudija “Aspazija” rīko vērienīgu izstādi trijās norises vietās. Pirmo reizi lielformāta darbi izvietoti arī brīvā dabā, lieliski sadzīvojot ar pilsētas ainavu.

Izstādē tradicionāli vienojas Latvijas fotoklubi no dažādām Latvijas vietām: fotoklubs “Rīga”, “Āgenskalns”, Daugavpils foto studija “Ezerzeme-F”, Liepājas tautas foto studija “Fotast”, Talsu fotoklubs, Ventspils fotoklubi “Moments” un “Kaktuss”, Ventspils novada fotoklubs “Kursa”, fotoklubs “Ogre”, Gailīšu pagasta fotoklubs “Perspektīva”, fotostudija “Aspazija”. Ar darbiem skatītājus priecē arī foto lielmeistari Valdis Brauns, Dainis Rozentāls un citi.

Fotoklubu un studiju darbība Latvijā aizsākās 1962. gadā ar Rīgas fotokluba dibināšanu. Fotostudijās satikās spēcīgas, radošas personības, veidojās estētiskie kritēriji, noritēja intensīva informācijas un viedokļu apmaiņa, valdīja radošā spriedze. Regulāri tika rīkotas izstādes, veidojot izpratni par fotogrāfiju kā mākslas darbu. Arī mūsdienās fotostudijas un fotoklubi Latvijā uztur šīs tradīcijas.

Saistībā ar aktuālajām prasībām Covid-19 izplatības ierobežošanai, Raiņa un Aspazijas vasarnīca uzņem tikai individuālus apmeklētājus un vienas mājsaimniecības locekļus. Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju. Ikvienam muzeja apmeklētājam jālieto mutes un deguna aizsegs.