Kabatas pilnība

No 10. februāra līdz 17. martam. Ojāra Vācieša muzejā Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 19, aplūkojama izstāde “Kabatas pilnība”. Četru jauno mākslinieku izstāde stāsta par kabatām fiziskā un psiholoģiskā skatījumā un mudina apmeklētāju veikt arī savu kabatu inventarizāciju.

Izstādē “Kabatas pilnība” četru jauno mākslinieku darbi mijiedarbojas ar Ojāra Vācieša muzeja vidi. Elizabete Andersone, Olivers Ķīsis, Terēze Medne un Ieva Viese-Vigula kā sākumpunktu fiziskas un psiholoģiskas telpas izpētei ņēmuši Ojāra Vācieša izmantoto kabatas tēlu, izstādē aizvedot apmeklētāju arī savu kabatu inventarizācijā.

“Kā sakārtot pieglabāto, lai tas būtu ērts vai vismaz panesams? Kā sarunāties ar pagātni, nenodarot pāri, bet neļaujoties arī pārmērīgai bijībai? Kā saprasties ar šodienu?  No kā mēs vēl neesam gatavi šķirties, un no kā tomēr vajadzētu? Dažkārt kabatas ir piebāztas tik ļoti, ka bikses slīd nost.

Lielie lēmumi un jautājumi izstādē sarūk par plaukstā saņemamām domām. Skatītājs uziet psihes iekškabatās noglabātās, pirkstos slepus virpinātās vai caur plēsumiem oderēs sabirušās kabatu lietas,” stāsta izstādes mākslinieki.