“Kopā – Together 2023”

Raiņa un Aspazijas vasarnīca
Afiša - Starptautiskā porcelāna apgleznošanas simpozija "Kopā - together 2023" izstāde J. Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalā, no 26. augusta līdz 30. septembrim.

No 25. augusta līdz 30. septembrim Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7) apskatāma Starptautiskā porcelāna apgleznošanas simpozija “Kopā – Together 2023” dalībnieku darbu izstāde.

Izstādē eksponēti darbi, kas radīti Latvijas Mākslas akadēmijas un Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētajā Vasaras skolā – Porcelāna apgleznošanas simpozijā. Šogad tajā piedalījās dalībnieki no 17 valstīm: Gruzijas, Uzbekistānas, Lietuvas, Turcijas, Vācijas, Grieķijas, Meksikas, Korejas Republikas, Moldovas, Čehijas Republikas, Francijas, Polijas, Austrijas, Azerbaidžānas, Spānijas, Norvēģijas un Latvijas.

Simpozija laikā dalībnieki iepazinās ar Latvijas porcelāna mantojumu un pēcāk iesaistījās praktiskā darbnīcā, kurā mākslinieces Ineses Brants vadībā radīja darbus, izmantojot virsglazūras porcelāna apgleznošanas tehniku. Dalībnieki arī apmeklēja lekcijas un muzejus, piedalījās paraugdemonstrējumos un meistarklasēs, kā arī dalījās pieredzē un paši veidoja savus radošos darbus.

Simpozijā radītajiem porcelāna apgleznojumiem piemīt eksperimentāls raksturs – tiek pārkāptas tradīciju robežas. Mūsdienu mākslinieku radošā novitāte padara darbus atšķirīgus no industriālā porcelāna vai vēsturisko paraugu atražošanas.

Latvijas porcelāna tradīcijas veidojušās kopš 19. gadsimta vidus. S. M. Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika, Jesena porcelāna fabrika, “Baltars” un citas porcelāna apgleznošanas darbnīcas, Rūdolfs Pelše un Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedra, Rīgas Porcelāna rūpnīca, Lietišķās mākslas vidusskolas keramikas nodaļa – tie ir Latvijas porcelāna vēstures simboli, kas veidojuši un pilnveidojuši porcelāna apgleznošanas tradīciju Latvijā, lai nestu Latvijas porcelāna vārdu pasaulē. Porcelāna apgleznošanas darbnīcas “Baltars” mākslas porcelāns sajūsminājis daudzus, un šodien tas ir ietverts Latvijas kultūras kanonā.