Krāsainais var būt melnbalts

Ojāra Vācieša muzejs

No 4. maija līdz 19. jūnijam Ojāra Vācieša muzejā Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 19, aplūkojama mākslinieces Elitas Patmalnieces personālizstāde “Krāsainais var būt melnbalts”.

Izstādē aplūkojamas gleznas, apgleznoti trauki, eksponēti arī daži tērpi un objekts “Princese”.

“Radošas personības spilgtums padarīs pat melnbalto krāsainu un otrādi! Mākslinieces radīto tēlu melnbaltais tvērums un spilgtu krāsu gammas akordi ir mītiski un tajā pašā laikā laikmetīgi, enerģiju dodoši. Gleznu motīvos bieži sastopama ir sieviete, kuras tēls ir tuvu Elitas Patmalnieces pašportretam. Fantāzijā draiski radīti viņas iemīļoti tēli: pērtiķis, sikspārnis, leopards, čūska, balodis un citas radības, karaļkronis. Patmalnieces māksla sniedzas sirreālā pasaules ainavā, suģestējoša cilvēka acs un sirds metafora definē humānismu un empātiju.

Planētas panorāma – gleznas “Levitācija” mākslas darba varone levitē pāri pasaules metropolēm, svētais Zalktis zviln viņas matu kodaļā – tā ir mākslinieces Elitas Patmalnieces vīzijā par gravitācijas pārvarēšanu un pasaules redzēšanu,” stāsta izstādes kuratore Dace Micāne-Zālīte.

Kā modes māksliniece Elitai Patmalniecei ir iecienīta ar viņas radīto tērpu līniju un zīmolu, tie valkātāju paceļ 21. gadsimta modes elegancē.

Izstādes atklāšana notiks 4. maijā plkst. 12.00, savukārt tikšanās ar mākslinieci muzejā gaidāma ar Muzeju naktī 18. maijā plkst. 20.00.

 

Vairāk par mākslinieci: https://elitapatmalniece.lv/par-elitu