Krāsu noskaņas

Raiņa muzejs "Jasmuiža"

Visu sezonu Raiņa muzejs “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) aicina uz mākslinieka Jāņa Plivdas gleznu izstādi “Krāsu noskaņas”.

Izstādē “Krāsu noskaņas” apkopoti vairāku gadu darbi, bet pārsvarā – pēdējā laikā tapušas gleznas. Izstādē skatāmas ainavas no mākslinieka dzimtās puses – Latgales. Tie ir gan plenēra laikā tapušie darbi, gan arī darbnīcā gleznoti, kā arī no skicēm tapuši lielformāta darbi. Gleznas atspoguļo to laika periodu, kad J. Plivda atgriezās no Itālijas un bija aktīvi nodevies gleznošanai. Šīs izstādes darbi atspoguļo mākslinieka sajūtas, kuras viņš piedzīvojis noteiktā laika posmā. Tas ir viens viņa dzīves etaps, kurā sevi atklājis kā gleznotājs caur radošo darbību.

Muzeju nakts pasākuma laikā 14. maijā plkst. 21.30 notiks izstādes atklāšana un tikšanās ar autoru Jāni Plivdu.

Mākslinieks Jānis Plivda dzimis 1978. gada 26. decembrī Preiļos. Mācījies Sutru sākumskolā, Preiļu 1. pamatskolā, Rēzeknes mākslas koledžā. Ieguvis bakalaura grādu LMA Latgales filiāles Glezniecības nodaļā un mākslas maģistra grādu LMA Glezniecības nodaļā.

2018. gadā Jānim Plivdam piešķirta J. Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā. Piedalījies dažādās izstādes, plenēros, sarīkojis vairākas personālizstādes Preiļos, Daugavpilī, Rēzeknē, Rīgā, Utenā.