Mini un zini dobspiedumu

Andreja Upīša memoriālais muzejs

No 18. maija līdz 2024. gada septembrim Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studenti un pasniedzēji sadarbībā ar Andreja Upīša memoriālo muzeju Rīgā, Brīvības ielā 38–4, aicina aplūkot dobspiedumu tehnikās veidotu darbu izstādi “MINI un zini dobspiedumu”.

Izstāde aicina mākslas entuziastus un visus interesentus iesaistīties un atklāt grafikas dobspieduma tehniku – oforta, akvatintas, lavisa, rezervāžas, dziļkodinājuma, mīkstās lakas, mecotintas, sausās adatas, fotogravīras un  fotopolimēra smalkumus.

Ierasti mākslas izstādēs grafika ir skatāma ierāmēta, aiz stikla. Taču šajā izstādē skatītājiem būs iespēja aplūkot darbus tādus, kādi tie ir skatāmi tikko nodrukāti – žāvēšanai pielīmētus pie finiera, kas ir pēdējais posms dobspieduma drukas procesā.

Vienlaikus izstāde piedāvās apskatīt ne tikai novilkumus, bet arī klišejas, atsedzot skatītājam grafikas neredzamo pusi. Izstādē piedalīsies gan Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studenti, jaunie un topošie mākslinieki, gan pasniedzēji, kuri demonstrēs savu meistarību un pieredzi. Katrs no mazajiem grafikas darbiem atklās savu unikālo stāstu, domas, emocijas.

“Parasti muzeja apmeklētājiem stāstām par Andreja Upīša daiļrades laboratoriju, taču šoreiz interesentiem būs iespēja atklāt, kā top mūsu ilggadējo draugu un sadarbības partneru, Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu un pasniedzēju, darbi dobspiedumu tehnikās. Izstādes atklāšana Muzeju naktī nav izvēlēta nejauši, jo tā sasaucas ar šī gada akcijas vienojošo tēmu – izzināt un iegūt, pētīt un saprast,” tā muzeja vadītāja Ilze Puķe.

 

Izstādē piedalās: Agnese Apine, Vilhelms Banders, Elvīra Beķere, Amanda Bieziņa, Rūta Briede, Margarita Germane, Luīze Gulbe, Katrīna Herta, Kateryna Honcharenko, Līva Indriķe, Zelda Viktorija Jansone, Alise Krokforda, Rolanda Laicāne, Vita Lēnerte, Paulis Liepa, Ieva Sarksņa, Guntars Sietiņš, Paula Slavika, Lote Anna Strīķe, Olga Sopiak, Valērija Sosova. Rūta Šļaukstiņa, Toms Tauriņš, Agrita Vanaga, Patrīcija Māra Vilsone, Arturs Valters Vītols.