Mirkļi

Andreja Upīša memoriālā māja

Andreja Upīša memoriālmājā Skrīveros, Daugavas ielā 58, no 18. maija līdz 31. jūlijam apskatāma Velgas Klints un Ingas Melnes gleznu izstāde “Mirkļi”.

Gleznu izstāde “Mirkļi” ir niansēts ceļojums caur divu mākslinieču pasaulēm. Katrs darbs ir kāda mirkļa fiksējums un atspoguļojums.

Velga Klints un Inga Melne jau divdesmit gadus ir Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas pedagoģes. Viņu dzīves gājums ir ļoti līdzīgs – abas ir skrīverietes, abas absolvējušas Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas restaurācijas nodaļu un vēlāk arī Latvijas Universitātē mākslas pedagoģiju. Abu ceļi atkal savijās kopā, veidojot mākslas programmu Skrīveru Mūzikas un mākslas skolā.

Izstādē redzamie darbi ir mirkļi, kuri kaut kāda veidā ir aizkustinājuši, likuši apstāties un vērot. Velga Klints savos darbos ir attēlojusi meitu Valtu. Mākslinieci aizrauj arī ainavu un klusās dabas glezniecība. Inga Melne vairāk pievērsusies dabas attēlojumiem, jo patīk ceļot un fotografēt. Pēc tam tās mirkļa sajūtas tiek attēlotas krāsās uz audekla.

Caur savam gleznām autores vēlas piedāvāt skatītājam šo apstāšanās brīnumu un mirkli klusa miera sajūtas.