Mums ir paveicies dzīvot pie jūras

Raiņa un Aspazijas vasarnīca

No 2. jūlija līdz 29. oktobrim Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, aicina uz ilustratores un pilsētskicētājas Mašas Zurikovas personālizstādi “Mums ir paveicies dzīvot pie jūras. Jūrmala skiču kladē”.

Izstādē apkopotie akvareļu darbi ataino Jūrmalas koka ēkas un vasarnīcas ar to romantiskajām terasēm un tornīšiem, koka mežģīnēm ap logiem, lēnās dzīves sajūtu un savu unikālo vasaras stāstu, ko māksliniece sajutusi un tvērusi pilsētā. Mašas Zurikovas akvareļu skices dod iespēju apskatīt Jūrmalas koka ēkas no cita skatpunkta un izjust dzīvi pie jūras zīmējumu pēc zīmējuma.

Maša Zurikova ir ilustratore un viena no pilsētskicēšanas kustības aizsācējām Latvijā. Pilsētskicētāji ir globāla mākslinieku kopiena, kas atspoguļo zīmējumos pilsētu, kurā viņi dzīvo vai ceļo, un pieredzi, ko šī pilsēta rada.

Izstāde noris Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, kura ir viena Jūrmalas koka apbūves pērlēm. 1895. gadā būvētajā Rainim un Aspazijai piederējušajā mājā izceļas kokgriezumi un smalkais logu stiklojums, no ielas redzama Rainim tik mīļā, saules pielietā veranda, bet gandrīz 20 gadus vēlāk celtā kaimiņu vasarnīca ar tornīti, balkonu un stikloto verandu ir vēl greznāks jūgendstila paraugs.

Izstāde Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (Jūrmala, Jāņa Pliekšāna iela 5/7) aplūkojama līdz 29. oktobrim.