Nepabeigtais iesākums

Andreja Upīša memoriālā māja

No 2022. gada 14. maija līdz 31. jūlijam Andreja Upīša memoriālmāja (Skrīveri, Daugavas iela 58) aicina uz Mudītes Kaličus gleznu izstādi “Nepabeigtais iesākums”.

Mudīte Kaličus dzimusi 1960. gada 26. aprīlī. Jau no bērnības saistījis viss skaistais, interesantais gan dabā, gan apkārtējā vidē, gan apģērbā. Gleznošanai pievērsusies 2016. gadā, kad pievienojās Vēsmas Vītolas vadītajai gleznošanas studijai “Dīva”, kas darbojās Skrīveru kultūras centra paspārnē.

2018. gadā Mudīte kopā ar vēl trim bijušajām “Dīvas” dalībniecēm izveidoja radošo apvienību “Bez rāmjiem”. Šis radošais kolektīvs ir piedalījies vairākās izstādēs Latvijā – Aizkrauklē, Jaunjelgavā, Secē, Sērenē, Rīgā. 2019. gadā arī Andreja Upīša memoriālmājā bija šīs radošās apvienības izstāde “Trīsrindes”.

“Nepabeigtais iesākums” ir Mudītes Kaličus pirmā individuālā izstāde. Kāpēc šāds izstādes nosaukums? Mudīte stāsta, ka dažādu sarežģītu apstākļu dēļ kādu laiku gleznošana tika nolikta malā, bet ne uz visiem laikiem, un tuvākajā laikā cer atkal atgriezties pie gleznošanas.