No vārdiem

Raiņa un Aspazijas māja

No 1. jūnija līdz 17. jūlijam Raiņa un Aspazijas māja Rīgā, Baznīcas ielā 30, aicina uz izstādi “No vārdiem”. Tajā apskatāmi četru jauno mākslinieku dažādos medijos veidoti darbi, kuru sākotne meklējama vārdos.

Ralfs Bogdanovs interpretējis Preiļu konceptuālisma pārstāvja Eināra Pelša dzeju, kombinējot dažādas tehnikas – stop motion ar klasisko, 3D un 2D animāciju. Darbā tiek radīta spraiga dzejas un vizuālo tēlu saspēle.

Lelde Gasjūna veidojusi poētisku video darbu, kam par dramatisko pamatu ņemts Henrika Eliasa Zēgnera dzejolis “Uz brīdi saņēmies, spīdošām acīm…”. Darbs līdzinās mūzikas video, kur lasītā teksta un kustīgā attēla pasaules sinhronizējas vienotā ritmā.

Olivers Ķīsis piedāvā maztirāžas zīnu ar savu dzeju, kolāžām un zīmējumiem. Zīna teksti un attēli iekļaujas gotu subkultūras tēmās un DIY estētikā. Saturs veidots analogi un ir pašrocīgi drukāts ar risogrāfu un sietspiedi.

Ieva Viese savu jaukto mediju darbu veidojusi no trausliem, vara stieplē izlocītiem vārdiem un sietspiedē drukātiem attēliem, kuros piktogrāfiski attēlotas vārda “vara” variācijas, izsekojamas viena nezināmas izcelsmes teikuma ietvaros.

Izstāde tapusi Latvijas Mākslas akadēmijas programmas “Kustība. Attēls. Skaņa” studiju ietvaros sadarbībā ar pasniedzējām Maiju Kurševu un Ievu Melgalvi.

Izstādes atklāšana 1. jūnijā plkst. 18.00. Atklāšanas svinības laipni atbalsta Malduguns.