Pūces ligzdas dārgumi

Ojāra Vācieša muzejs
Izstādes afišā attēlota fotogrāfija ar muzeja ēkas daļu - durvīm un logu -, kurai priekšā aug kupls rožu krūms. Izstāde "Pūces ligzdas dārgumi" aplūkojama no 29. jūnija līdz 31. augustam Ojāra Vācieša muzejā, Ojāra Vācieša ielā 19, Rīgā.

No 29. jūnija līdz 31. augustam Ojāra Vācieša muzejā Ojāra Vācieša ielā 19, Rīgā, aplūkojama izstāde veltījums dzejniecei Ludmilai Azarovai – “Pūces ligzdas dārgumi”.

Ludmila Azarova – spraigas un gudras dzejas autore, atdzejotāja no latviešu valodas krievu valodā, Rīgas vēstures un arhitektūras izzinātāja, Pārdaugavas mazo ieliņu ģeogrāfijas pazinēja, dabas norišu uzmanīga vērotāja un dzejnieka Ojāra Vācieša dzīvesbiedre – sevi dēvēja par Pūci, jo tieši vakara stundās vislabāk veikušies visi radošie darbi. Par savu Pūces ligzdu viņa dēvēja istabu kādreizējā komunālajā dzīvoklī Lielās Altonavas (šodien – Ojāra Vācieša) ielas 19. nama otrajā stāvā, kuru ar muzeja darbinieku ziņu viņa bija iekārtojusi iecerētai nakšņošanai pēc kāda muzeja pasākuma.

Tā ir telpa starp dzīvesvietām, Ludmilai Azarovai dodoties prom no dzīvokļa senajā Pārdaugavas namā, kurā pavadīti 30 gadi, un laikmetiem (Ojāra Vācieša muzejs dibināts 1988. gadā), tajā līdzās pavisam vienkāršiem traukiem, sievišķīgām sīklietiņām un dažām pamatīgām, senlaicīgām mēbelēm atrodama Birutas Baumanes glezna, neparasti grāmatu izdevumi, Ludmilas Azarovas piezīmju klades, rakstāmrīki, kādā Rīgas klejojumā atrasts no Anglijas atceļojis jumta skārda gabals un citas personiskas, īpašas lietas.

Izstādē, kas iekārtota verandā – telpā starp māju un dārzu, ziemas dārzā vasaras vidū –, eksponēta daļa šo lietu, mēģinot rekonstruēt noskaņu, kas valdījusi Pūces ligzdā – ērti un pārdomāti iekārtotā pieturas punktā, kurā, cik zināms, Ludmila Azarova tā arī nekad nav pavadījusi nevienu nakti.

Izstādes satura autore – Ojāra Vācieša muzeja krājuma glabātāja Dora Pauzere, mākslinieks – Ints Sedlenieks.

Saistībā ar aktuālajām prasībām Covid-19 izplatības ierobežošanai, Ojāra Vācieša muzejs uzņem tikai individuālus apmeklētājus un vienas mājsaimniecības locekļus. Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju. Ikvienam muzeja apmeklētājam jālieto mutes un deguna aizsegs.