Starp baltumu un zaļumu

Ojāra Vācieša muzejs

No 8. marta līdz 23. aprīlim Ojāra Vācieša muzejs Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 19, aicina uz Rīgas Lutera draudzes mākslinieku izstādi “Starp baltumu un zaļumu”.  Iedvesmojoties no Ojāra Vācieša dzejoļa “Starp baltumu un zaļumu”, 13 mākslinieki piedāvā katrs savu interpretāciju šīm krāsām – baltajai un zaļajai – un to  simboliem.

“Izstāde iezīmē pavasara atnākšanu, kad sniega kupenas pilsētas ainavā sāk nomainīt arvien vairāk zaļuma. Bet izstāde arī uzdod jautājumu, ko katram no mums nozīmē baltā zaļā krāsa un kas ir paslēpies starp šīm krāsām. Šajā laikā, kad mūsu domas tāpat kā pilsētvides vēstījumi un ziņu virsraksti ir iekrāsoti galvenokārt dzelten-zilās krāsās, paužot atbalstu Ukrainas tautai šajā traģiskajā brīdī, iespējams, citas krāsas mums ir grūti saskatīt. Bet varbūt spilgtās Ukrainas krāsas arī atgādina košu pavasari, kas uzplaukst starp ziemu un vasaru, starp balto un zaļo? Bez pavasara nevar atnākt vasara. Ir kāds spēks, kas var uzziedēt, tikai stāvot mums kopā plecu pie pleca, neļaujot naidam uzvarēt gaismu. Mēs visi kopā ceram, ka par baltās krāsas spēcīgāko simbolu kļūs miers un zaļā krāsa pārtaps draudzībā un atdzimšanā,” stāsta izstādes rīkotāji.

Mākslinieki darbus radījuši dažādos medijos un tehnikās: izstādē aplūkojama glezniecība, tekstils, keramika, metāls un instalācija. Visus autorus vieno arī piederība Rīgas Lutera draudzei un ilggadēja draudzība ar Ojāra Vācieša muzeju.

Izstādē piedalās: Laima Akmentiņa, Daiga Aže, Helmuts Āķis, Diāna Dimza-Dimme, Māra Kalnišķe, Dins Kopštāls, Irīda Lazdiņa, Zinta Miezaine, Ieva Nagliņa, Gunta Ploka, Liene Ratnika, Baiba Ūlande, Gundega Zikmane.