Tāds ceļojums

Ojāra Vācieša muzejs

No 11. augusta līdz 1. oktobrim Ojāra Vācieša muzejā (Rīga, Ojāra Vācieša iela 19) aplūkojama mākslinieces Santas Nagobades izstāde “Tāds ceļojums”. Līdzās gleznām izstādē lasāmi arī mākslinieces pašas rakstīti dzejoļi.

Izstādē aplūkojamas Santas Nagobades gleznas un dzejoļi, kas tapuši laikā no 2019. līdz 2022. gadam. 16 gleznu un 16 dzejoļu salikums apmeklētāju ved ceļojumā uz Santas vizuālo un radošo pasauli.

Par gleznu tapšanu māksliniece stāsta: “Es gleznoju savu pasauli. Es gleznoju prieku, brīnumu un dziļumu. Ja manās gleznās ir tēli, tie paši ir atradušies manis zīmētajās līnijās un iedzīvojušies tajās uz palikšanu. Aicinu arī tevi noskaņoties ceļojumam, lai satiktu savus tēlus, savu prieku un savus dziļumus.”

Savu radošo izpausmi Santa izsaka dzejā un gleznās, savukārt ikdienā strādā par masieri. Izstādes tapšanas laikā Santa satika savu skolas laika zīmēšanas skolotāju Brigitu Ulasu, kā arī turpināja apgūt gleznošanas tehnikas pie Tautas tēlotājmākslas studijas “Umbra” vadītājas Agnijas Ģērmanes. “Tā ir mūsdienās reta attiecību māksla – spēt novērtēt un pateikt paldies tiem skolotājiem, kas mums dzīves ceļa sākumā ir devuši impulsus, kas turpina būt svarīgi arī turpmākajā dzīvē,” piebilst Ojāra Vācieša muzeja speciāliste Dace Micāne-Zālīte.

Ojāra Vācieša muzeja apkārtne Santai ir tuva. Šeit absolvēta Rīgas Angļu ģimnāzija un pavadīti bērnības gadi. Aicinot uz izstādi, Santa stāsta: “Aicinu ļauties fantāzijai un emocijām, reizē baudot muzejā valdošo mieru un kārtību.”

“Tāds ceļojums” ir Santas otrā personālizstāde.