Vienotā solī

Raiņa muzejs "Jasmuiža"

Raiņa muzejā “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) no 3. jūlija līdz 31. oktobrim skatāma dvīņu māsu Ilonas Linartes-Ružas un Daces Pudānes tekstilmākslas izstāde “Vienoti solī”.

Darbu izstādē autores parāda savu izjūtu daudzveidību dekoratīvās kompozīcijās. Strādājot kopā pie tekstila darbiem, bet ikdienas dzīvē ejot paralēli un tajā pašā laikā arī vienā solī: darbojoties kopā, apvienojot savos idejas kopdarbos.

Par iedvesmas avotiem mākslinieces stāsta: “Radošā darba iedvesmas avoti ir daba, lielpilsētas un lauku ainavas kadri, tas viss ir atspoguļots katrā tekstildarba kompozīcijā ar autoru tā mirkļa sajūtām. Strādājot ar kompozicionāliem laukumiem, līniju ritmiem, teksturālām faktūrām un eksperimentējot ar tekstilmateriāliem, mēs cenšamies parādīt daudzpusīgo izjūtu, sajūtu spektru, ko sniedz daba.

Pārbagātajā ikdienas krāsu bagātībā ir vēlme atpūsties no aktīvas krāsu iedarbības un pievērsties Latvijas ainavas smalkajai pustoņu gammai, kas arī ir pārsvarā vērojama izstādē eksponētajos tekstildarbos.”

Konceptuāli katrs darbs ir divas savienotas pusītes ar vienādu kodu un sajūtu gūzmu. Darbu stilizācija līdz abstraktai kompozīcijai rada noskaņu un vedina skatītāju domāt, ļaujot viņam veidot savu tā brīža stāstu.