Izstāde “Viņi un sirdsapziņa” Saldū

Daļa no iztādes eksponāta - sirdsapziņas krekla.

Ojāra Vācieša muzeja ceļojošā izstāde “Viņi un sirdsapziņa” no 2020. gada 27. novembra līdz 2021. gada 27. februārim aplūkojama Saldus pilsētas bibliotēkā.

Muzeja speciāliste, izstādes idejas autore Dace Micāne-Zālīte ir izpētījusi  un vilkusi paralēles starp diviem izciliem latviešu dzejniekiem – Māri Čaklo un Ojāru Vācieti. Izstāde spilgti atspoguļo to, kā Saldū dzimušais – toreiz jaunais dzejnieks Māris Čaklais iedvesmojies no tā laika latviešu dzejas izcilībām – Ojāra Vācieša.  Abu dzejnieku radošā sadarbība ilgusi daudzu gadu garumā līdz pat Ojāra Vācieša mūža nogalei. Kā apliecinājums tam ir šajā izstādē apskatāmās dzejnieka M.Čaklā veltījuma dzejas rindas savam skolotājam O. Vācietim. Tepat varam lasīt arī O. Vācieša recenziju par M. Čaklā pirmo dzejas grāmatu “Pirmdiena” (1965),  kas vēlāk iekļauta izdevumā “Ar pūces spalvu”. Interesanti ielūkoties dzejnieka M. Čaklā sirsnīgajos veltījuma autogrāfos gan dzejniekam O. Vācietim, gan viņa dzīvesbiedrei Ludmilai Azarovai.

Saldus pilsētas bibliotēka ir radījusi iespēju Ojāra Vācieša ceļojošo izstādi “Viņi un sirdsapziņa” skatīt virtuāli un mēneša laikā tā apskatīta jau 500 reizes. Šo izstādi joprojām ir iespēja skatīt Saldus pilsētas bibliotēkas Facebook profilā: https://www.facebook.com/253900835059477/videos/751579032380853/.

Santa Švalbe

Saldus pilsētas bibliotēkas Informācijas resursu attīstības un metodiskā darba nodaļas vadītāja

Foto: Jana Stabulniece