Virtuālais gids cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Jāņa Akuratera Kamīnzālē atrodas divas sievietes ratiņkrēslos, Pa kreisi atrodas jauna sieviete, tērpusies gaiši zilā džemperī un melnās biksēs, viņai rokās ir planšetdators, kurā viņa skatās. Pa labi atrodas vecāka sieviete, tērpusies gaiša džemperī un tumšās biksēs, arī viņa lūkojas planšetdatorā, kas ir viņai rokās. Abām sievietes uz sejas medicīniskās sejas maskas. Fonā redzams kamīns un gleznots Jāņa Akuratera portrets.

Kopš janvāra sākuma Jāņa Akuratera muzejs uzlabojis muzeja pieejamību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, piedāvājot otrā stāva ekspozīcijas virtuālais gidu. Atrodoties muzeja pirmajā stāvā, planšetē tagad ir iespējams apskatīt otrā stāva ekspozīciju 3600 filmētās projekcijās un uzzināt stāstus par nozīmīgākajiem priekšmetiem.

Jāņa Akuratera muzeja interjera ekspozīcija ir aplūkojama dzejnieka 1933. gadā celtās savrupmājas abos stāvos un sniedz priekšstatu par Jāņa Akuratera ģimenes dzīvi 20. gadsimta 30. gados. Diemžēl līdz šim gadam cilvēki ar kustību traucējumiem nevarēja aplūkot otrā stāva ekspozīciju. Lai šo problēmu kaut daļēji atrisinātu, 2021. gadā ar Valsts kultūrkapitāla fonda programmas “KultūrELPA” finansiālu atbalstu ir izveidots otrā stāva ekspozīcijas virtuālais gids. Atrodoties muzeja pirmajā stāvā, planšetē tagad ir iespējams apskatīt otrā stāva ekspozīciju 3600 filmētās projekcijās un noklausīties vai izlasīt stāstus latviešu, krievu un angļu valodā gan par ekspozīcijas telpām, gan nozīmīgākajiem priekšmetiem.

Virtuālo gidu izstrādāja firma SIA “Runcis Rudais”, kas jau vairāku gadu garumā ir īpaši specializējusies audiogidu izstrādē.

Cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem ir iespējams ienākt vai iebraukt Jāņa Akuratera muzejā pa vārtiem no Torņakalna ielas. Muzeja pagalmā ir iespējams arī atstāt automašīnu. Lai uzbrauktu dabiskā reljefa veidotā uzkalniņā, kur atrodas ieeja muzejā, var būt nepieciešama asistenta palīdzība. Pie verandas ieejas muzejā ir izbūvēts uzbraucamais panduss. Vēlams iepriekš muzeja apmeklējumu pieteikt pa telefonu 67619934 vai 26703293.

Lība Bērziņa stāsta par Jāņa Akuratera muzeja otrā stāva ekspozīcijas virtuālo gidu.

Lība Bērziņa stāsta par Jāņa Akuratera muzeja pieejamību cilvēkiem ratiņkrēslos.

Muzeju nakts ceļvedis: koncerti

Kas gan ir Muzeju nakts bez koncertiem? Turpinot tradīcijas, arī šogad vairākos Memoriālo muzeju apvienības muzejos notiks koncerti, kuros piedalīsies mūzikas grupas un kori, folkloras kopas, mūzikas skolu audzēkņi, un gaidāma pat "Dzejas pusnakts" ar elektronisko mūziku.

Visi muzeji