“Jasmuiža”, “Tadenava” un Andreja Upīša memoriālmāja uzsāk jauno sezonu

Raiņa muzeji “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) un “Tadenava” (Dunavas pagasts, Jēkabpils novads), kā arī Andreja Upīša memoriālā māja un dārzs Skrīveros (Daugavas iela 58, Skrīveri, Aizkraukles novads) no 1. maija atkal ir atvērti apmeklētājiem.

Jaunajā sezonā visos muzejos gaidāmas jaunas izstādes, aizraujošas muzejpedagoģiskās programmas, pētījumi un pasākumi.

Raiņa muzejs “Jasmuiža” šogad apmeklētājus iepriecinās ar divām jaunām izstādēm – Jāņa Plivdas gleznu izstādi “Krāsu noskaņas” un Raiņa muzeja “Tadenava” speciālistes Agneses Timofejevas izstāde “Pliekšānu ceļš”, kas stāsta par Raiņa ģimenes ceļu un dzīves vietām. 4. jūnijā norisināsies “Atvērtās dienas laukos”, savukārt 2. un 3. jūlijā – “Mājas kafejnīcu dienas”, kas jau pagājušajā gadā pārvērta muzeja dārzu par skaistu svētku vietu. 12. un 13. augustā norisināsies jau ierastie cepļa kurināšanas svētki.

Muzeju naktī 14. maijā “Jasmuiža” aicina uz pasākumu “Rainis. Aspazija. Mīlas vēstules”, visa vakara garumā aicinot apmeklētājus izzināt Raiņa un Aspazijas stāstus. No plkst. 19.00 līdz 20.00 apmeklētāji varēs piedalīties “Mīļvārdiņu spēlē”, no plkst. 20.00 līdz 22.00 darbosies papīra liešanas un atklātņu darināšanas darbnīca, jo liela daļa no Raiņa un Aspazijas savstarpējās sarakstes rakstīta tieši uz atklātnēm. Plkst. 22.00 notiks izstādes “Krāsu noskaņa” atklāšana, savukārt pēc tās – no plkst. 22.00 līdz 24.00 varēs baudīt muzikālu un multimediālu pastaigu “Dzejnieku mīlas stāsts”. Visa vakara garumā līdz pat plkst. 24.00 būs atvērta gan muzeja ekspozīcija, gan izstāžu telpa.

Raiņa muzejs “Tadenava” šovasar aicina uz Raiņa un Aspazijas muzeja speciālistes Doras Pauzeres izstādi “Negaidīti priekšmeti Raiņa un Aspazijas bibliotēkā”, kas stāsta par lietām, kuras atrastas starp grāmatu lapām dzejnieku personīgajā bibliotēkā. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad muzejs piedalīsies “Mājas kafejnīcu dienās” 10. un 11. septembrī.

Muzeju naktī 14. maijā no plkst. 19.00 muzejā un tā dārzā notiks radošas darbnīcas bērniem un ģimenēm, būs iespēja uzspēlēt gan aizmirstas, gan labi zināmas spēles. Uz spēlēm un rotaļām muzejs aicinās arī Ģimenes dienā 15. maijā no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Andreja Upīša memoriālmājā un dārzā Skrīveros šogad svin savu 70. jubileju, tāpēc muzejā būs aplūkojama jubilejai veltīta izstāde. Tā vēsta par muzeja izveidi, kurā iesaistījies arī pats Andrejs Upīts, kā arī muzeja ceļu un darbības līkločiem līdz pat šodienai. Jūlijā arī gaidāms jubilejai veltīts pasākums. Sezonas gaitā izstāžu telpā būs aplūkojamas vairākas izstādes: Mudītes Kaličus gleznu izstāde “Nepabeigtais iesākums”, kā arī Kristīnes Vilsones dzimtas rokdarbi izstāde “No vecmāmiņas pūralādes”.

Kā ierasts, muzejs svinēs arī Andreja Upīša sievas Olgas vārda dienu un aicinās uz Andrejdienu.

Muzeju naktī 14. maijā muzejs būs atvērts no plkst. 19.00 līdz 24.00. Plkst. 19.00 notiks Mudītes Kaličus gleznu izstādes “Nepabeigtais iesākums” atklāšana, savukārt plkst. 20.00 apmeklētāji aicināti uz muzikāli māksliniecisku programmu “Pavasaris manī…”, kurā piedalīsies Skrīveru mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi.

Ieeja visos Muzeju nakts pasākumos bez maksas.