Muzeju nakts ceļvedis: Ģimenēm un bērniem

Visi muzeji

Memoriālo muzeju apvienības muzeji 14. maijā, Muzeju naktī, līdzas koncertiem, izstādēm, ekskursijām un radošām darbnīcām piedāvā arī vairākus pasākumus un spēles, kas domātas tieši ģimenēm un bērniem.

Ojāra Vācieša muzejs (Rīga, Ojāra Vācieša iela 19)

17.00–19.00 Muzeja dārzā literārs koncerts visai ģimenei “Astoņu kustoņu svētki”. Tajā piedalīsies bērnu vokālais ansamblis “Knīpas un Knauķi” (vadītājas Jonita Štoma un Sanita Sējāne), skanēs Ojāra Vācieša bērnu dzeja, un plkst. 18.15 muzejā dārzā varēs spēlēties, blēņoties un iet rotaļās kopā ar folkloristi Ilgu Reiznieci.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca (Jūrmala, Jāņa Pliekšāna iela 5/7)

21.00–23.00 Nakts bibliotēka bērniem Raiņa un Aspazijas vasarnīcas dārzā. Šonakt bibliotēkā lasīsim Raiņa un Aspazijas grāmatas tumsā, ļausimies vakara pasaciņai mūs ieaijāt, klausoties Aspazijas bērnības stāstos no grāmatas “Zila debess zelta mākoņos”, un pievienosimies saulespuķu stādīšanas talkai, kopīgi veidojot savu saulespuķi. Lietus gadījumā Nakts bibliotēka tiks atvērta vasarnīcas verandā.

Raiņa un Aspazijas māja (Rīga, Baznīcas iela 30)

17.00–19.00 Herbārija pastkaršu darbnīca bērniem un ģimenēm “Lai būtu mīļi, līdzi vēl nosūtu mazu ziediņu”.

Raiņa muzejs “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads)

20.00–21.00 Papīra liešanas atklātņu darbnīca. Muzeju nakts tēma “Jasmuižai” ir “Rainis. Aspazija. Mīlas vēstules”, tāpēc arī ikviens apmeklētājs varēs izgatavot savu atklātni.

Raiņa muzejs “Tadenava” (Dunavas pagasts, Jēkabpils novads)

19.00–24.00 Spēles un meistardarbi visai ģimenei. Radošas darbnīcas un gan aizmirstas, gan labi zināmas spēles.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs (Rīga, Alberta iela 12–9)

19.00–01.00 Orientēšanās spēle muzejā. Āķīgi uzdevumi un slēpņi muzejā palīdzēs labāk iepazīt muzeja telpas un priekšmetus, kur katram ir savs stāsts.

Andreja Upīša memoriālais muzejs (Rīga, Brīvības iela 38-4)

19.00–24.00 Interaktīva spēle “Izglāb gleznu!”. Puzle, kuru saliekot, iespējams ne tikai izglābt gleznu, bet arī nopelnīt saldas balviņas.

Andreja Upīša memoriālmāja Skrīveros (Skrīveri, Daugavas iela 58)

20.00–21.00 Muzikāli mākslinieciska programma “Pavasaris manī…” Piedalās Skrīveru mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi.

20.00 Magnētiņu veidošana spirogrāfijas tehnikā (iededzināšana kokā) Skrīveru mākslas un mūzikas skolas mākslas pedagogu vadībā.

Krišjāņa Barona muzejs (Rīga, Krišjāņa Barona iela 3-5)

18.00–22.00 Orientēšanās spēle Vērmanes dārzā (uzdevumus var saņemt K. Barona muzejā).

18.00–21.00 Radošas darbnīcas un spēles bērniem.

Muzeju nakts radošās darbnīcas Krišjāņa Barona muzejā, 2016. Foto: Kristaps Runcis

Ieeja visos pasākumos un darbnīcās ir bez maksas. Lietus gadījumā pasākumi, kas ieplānoti muzeju āra teritorijās, var tikt pārcelti uz iekštelpām.

Plašāka muzeju nakts programma: Muzeju nakts 2022

Muzeju nakts dēļ 14. un 15. maijā ir mainīti muzeju darba laiki. Tie atrodami ŠEIT.