Muzeju nakts ceļvedis: ģimenēm un bērniem

Visi muzeji

18. maijā, Muzeju naktī, līdzas izstādēm, ekskursijām un radošām darbnīcām notiks arī vairāki pasākumi spēles un koncerti tieši ģimenēm un bērniem.

Ojāra Vācieša muzejs (Rīga, Ojāra Vācieša iela 19)

16.00–19.00 “Astoņu kustoņu svētki”: komiksu darbnīca, izgriezumu dzejas darbnīca, mākslas darbnīca, tekstila darbnīca kopā ar bērnu un jauniešu centru “Altona”

17.00–18.20 Literāri muzikāls iestudējums. Piedalās Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” dziedātāji, mūziķi un dejotāji;

Raiņa un Aspazijas vasarnīca (Jūrmala, Jāņa Pliekšāna iela 5/7)

18.00–20.00 Lielformāta cirks, “pop-up” izlaušanās istaba “Saules atslēdziņa” vasarnīcas šķūnītī.

Raiņa un Aspazijas māja (Rīga, Baznīcas iela 30)

16.00–18.00 Akmeņu apgleznošanas darbnīca.

Raiņa muzejs “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads)

20.00 apmeklētāji varēs iepazīt Raiņa ceļa somas saturu, ko viņš ņēma līdzi no mājām, braucot uz Pēterburgu, vai ko viņam sūtīja mājinieki. Tajā atrodamās ēdamlietas klātesošie mēģinās atpazīt, tās sasmaržojot, aptaustot un nogaršojot.

Raiņa muzejs “Tadenava” (Dunavas pagasts, Jēkabpils novads)

21.00–24.00 Nakts orientēšanās muzejā.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs (Rīga, Alberta iela 12–9)

19.00–23.00 Orientēšanās spēle muzejā pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem.

Andreja Upīša memoriālais muzejs (Rīga, Brīvības iela 38-4)

19.00–24.00 Interaktīva spēle “Izglāb gleznu!”. Puzle, kuru saliekot, iespējams ne tikai izglābt gleznu, bet arī nopelnīt saldas balviņas no “Skrīveru saldumiem”. Izglītojoši video no muzejpedagoģiskajām nodarbībām.

Andreja Upīša memoriālmāja Skrīveros (Skrīveri, Daugavas iela 58)

20.00–21.00  Skrīveru mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un pedagogu muzikāla programma “Saprast pavasari…”

20.00 Radošās darbnīcas “Izzini un dari”.

Krišjāņa Barona muzejs (Rīga, Krišjāņa Barona iela 3-5)

• Mazā pētnieka stūrītis “Kur brauksiet, sīki putni?”;
  • Medicīnas pētnieku darbnīca;
  • Leļļu stāstu un tautas tērpu darbnīca;
  • Muzeja pētnieku stūrītis “Nezināmais Barons”;
  • Orientēšanās spēle pa Vērmanes dārzu un Krišjāņa Barona ielu (uzdevumus var saņemt muzejā);
  • T-kreklu apdrukas darbnīca (līdzi jāņem savs t-krekls).

Jāņa Akuratera muzejs (Rīga, Ojāra Vācieša iela 6a)

20.00–22.00 Mākslinieces Ingas Jaunzemes meistarklase stikla apgleznošanā “Brokāts stiklā”.

Ieeja visos pasākumos un darbnīcās ir bez maksas. Lietus gadījumā pasākumi, kas ieplānoti muzeju āra teritorijās, var tikt pārcelti uz iekštelpām.

Plašāka Memoriālo muzeju apvienība Muzeju nakts programma: Muzeju nakts 2024 apvienībā

Latvijas muzeju Muzeju nakts programma: Muzeju nakts

Vasaras darba laiks muzejos

Vasaras sezonā trešdienās mainīts darba laiks Memoriālo muzeju apvienības muzejiem, lai varētu uzņemt apmeklētājus arī vasaras vakaru stundās.

Muzeju nakts ceļvedis: koncerti

Kas gan ir Muzeju nakts bez koncertiem? Turpinot tradīcijas, arī šogad vairākos Memoriālo muzeju apvienības muzejos notiks koncerti, kuros piedalīsies mūzikas grupas un kori, folkloras kopas, mūzikas skolu audzēkņi, un gaidāma pat "Dzejas pusnakts" ar elektronisko mūziku.