Muzeju nakts ceļvedis: Mūzikas mīļotājiem

Kas gan ir Muzeju nakts bez koncertiem? Turpinot tradīcijas, arī šogad vairākos Memoriālo muzeju apvienības muzejos notiks koncerti, kuros piedalīsies kori, folkloras kopas, mūzikas skolu audzēkņi, bērnu popgrupas un dziesminieki.

Jāņa Akuratera muzejs (Rīga, Ojāra Vācieša 6a)

18.00 Jelgavas Mūzikas vidusskolas akordeona klases audzēkņu koncerts

19.30 Kora “Burtnieks” koncerts. Koris izpildīs Jāņa Lūsēna dziesmas.

Krišjāņa Barona muzejs (Rīga, Krišjāņa Barona iela 3-5)

18.30 Tautas tradīciju kopas “Budēļi” priekšnesums no programmas “Latvijas simboli”.

19.30–20.30 Ukrainas stunda. Latviešu un ukraiņu dziesmas. Tikšanās ar arhitektu Aleksi Babuškinu, “Latvijas skvēra” Kijivā autoru. Ukraiņu vidusskolas 10. klases audzēkņa Ivana Meščana prezentācija “Mana dzīve Latvijā”.

20.30–21.00 Austrasbērni. A. Pumpures un Austrasbērnu iemīļotās dziesmas.

Andreja Upīša memoriālais muzejs (Rīga, Brīvības iela 38-4)

19.00–19.20; 21.00–21.20 PIKC Nacionālo mākslu vidusskolas, Emīla Dārziņa mūzikas skolas mežragu kvarteta uzstāšanās.

Andreja Upīša memoriālmāja Skrīveros (Skrīveri, Daugavas iela 58)

20.00–21.00 Muzikāli mākslinieciska programma “Pavasaris manī…” Piedalās Skrīveru mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi.

Ojāra Vācieša muzejs (Rīga, Ojāra Vācieša iela 19)

17.00 Muzeja dārzā koncerts visai ģimenei “Astoņu kustoņu svētki”. Piedalās bērnu vokālais ansamblis “Knīpas un Knauķi” (vadītājas Jonita Štoma un Sanita Sējāne).

23.00 Nakts koncerts muzeja dārzā. Dziesminieki Uldis Kākulis un Dinārs Gulbis, kurš muzicēs kopā ar Daini Micheli. Dziesminieku izpildījumā skanēs dziesmas ar latviešu autoru dzeju.

Ieeja visos pasākumos un darbnīcās ir bez maksas. Lietus gadījumā pasākumi, kas ieplānoti muzeju āra teritorijās, var tikt pārcelti uz iekštelpām.

Plašāka muzeju nakts programma: Muzeju nakts 2022

Muzeju nakts dēļ 14. un 15. maijā ir mainīti muzeju darba laiki. Tie atrodami ŠEIT.