Pirms izrādes “Spēlēju, dancoju” nāc uz muzeju!

Attēla centrā ir Latvijas Nacionālā teātra izrādes "Spēlēju, dancoju" programmiņa tumši zaļos vākos. Apkārt tai izklaidus saliktas pelēkas grāmatzīmes ar tekstu "Brīvs, kam dūša: brīvam būt! Rainis". Dažām grāmatzīmēm redzama otrā puse, kas ir baltā krāsā ar Raiņa un Aspazijas mājas logo un tekstu "Gaidām muzejā!"

Latvijas Nacionālajā teātrī šajā sezonā skatāma Raiņa un Justīnes Kļavas muzikālā satīra “Spēlēju, dancoju” Elmāra Seņkova režijā, un Raiņa un Aspazijas māja aicina skolēnu grupas pirms izrādes apmeklējuma doties uz ekskursiju muzejā.

Raiņa un Aspazijas māja atrodas Rīgā, Baznīcas ielā 30, 20 minūšu gājiena attālumā no Nacionālā teātra. Pirms izrādes “Spēlēju, dancoju” (vairāk par izrādi) skolēnu grupas aicinātas viesoties Raiņa un Aspazijas mājā, kur varēs ne tikai uzzināt par abiem dzejniekiem un noskatīties dokumentālo filmu par Aspaziju un Raini “Laikarits”, bet arī īsi iepazīt Raiņa lugu “Spēlēju, dancoju”.

Raiņa un Aspazijas mājā var sajust un sadzirdēt vidi, kādā Rainis un Aspazija dzīvoja 20. gs. 20. gadu beigās pēc atgriešanās no 14 gadu ilgās prombūtnes Šveicē. Māja glabā atmiņas par abu dzejnieku dzīves redzamo, publisko daļu, kad viņi atradās Latvijas kultūras un politiskās dzīves aktivitāšu centrā.

Ieejas maksa muzejā 2.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.00 EUR

Maksa par ekskursiju 5.00 EUR

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa telefonu 29254193 vai e-pastu: rainis.maja@memorialiemuzeji.lv

Latvijas Nacionālā teātra piedāvājums skolēniem: ŠEIT

Vasaras darba laiks muzejos

Vasaras sezonā trešdienās mainīts darba laiks Memoriālo muzeju apvienības muzejiem, lai varētu uzņemt apmeklētājus arī vasaras vakaru stundās.

Visi muzeji

Muzeju nakts ceļvedis: koncerti

Kas gan ir Muzeju nakts bez koncertiem? Turpinot tradīcijas, arī šogad vairākos Memoriālo muzeju apvienības muzejos notiks koncerti, kuros piedalīsies mūzikas grupas un kori, folkloras kopas, mūzikas skolu audzēkņi, un gaidāma pat "Dzejas pusnakts" ar elektronisko mūziku.

Visi muzeji