Suns Arguss un kaķis Ķipars aicina bērnus iepazīt Jāņa Akuratera muzeju

Jāņa Akuratera muzejs radījis jaunu audiogidu bērniem, kurā mazos muzeja apmeklētājus ar Jāņa Akuratera māju aizraujošā filmiņā iepazīstina lelles – suns Arguss un kaķis Ķipars.

Savulaik dzejnieku ģimenei 20. gs. 30. gadu otrajā pusē un 40. gadu sākumā bija divi mājdzīvnieki – kaķis Ķipars un suns Arguss. Abi ir bijuši ģimenes mīluļi, kā to liecina atmiņas un saglabātās fotogrāfijas. Piemēram, 1935. gadā žurnālā “Atpūta” fotoattēlā redzama Akuratera ģimene dzejnieka kabinetā, un abi mīluļi ir gandrīz bildes centrā.

Audiogidā bērniem suns Arguss un kaķis Ķipars iepazīstina ar muzeja ekspozīciju un mazliet arī ar saviem nedarbiem un darbiem kamīnzālē, ēdamistabā, trauku istabā, virtuvē, Dzejnieka kabinetā, Gaišajā salonā, Laimas istabā, Marijas istabā un vannas istabā. Kad muzejs apskatīts un Argusa un Ķipara stāsti redzēti un dzirdēti, apmeklētāji var savu uzmanību un iegūtās zināšanas pārbaudīt audiogidā ietvertajos testos.

Audiogids ir paredzēts ģimenēm ar bērniem.

Audiogidam lelles – kaķi Ķiparu un suni Argusu izgatavoja māksliniece – Gita Peta. Tekstu autors – dzejnieks Aivars Eipurs. Režisore – Ināra Čakste. Videosižetu operators un režisors Aldis Šēnbergs. Audiogida programmas izveidotājs SIA “Runcis Rudais”. Projekts īstenots ar VKKF finansiālu atbalstu.

Vasaras darba laiks muzejos

Vasaras sezonā trešdienās mainīts darba laiks Memoriālo muzeju apvienības muzejiem, lai varētu uzņemt apmeklētājus arī vasaras vakaru stundās.

Visi muzeji

Muzeju nakts ceļvedis: koncerti

Kas gan ir Muzeju nakts bez koncertiem? Turpinot tradīcijas, arī šogad vairākos Memoriālo muzeju apvienības muzejos notiks koncerti, kuros piedalīsies mūzikas grupas un kori, folkloras kopas, mūzikas skolu audzēkņi, un gaidāma pat "Dzejas pusnakts" ar elektronisko mūziku.

Visi muzeji