Survival Kit 12

Afiša veidota no divām daļām. Viena daļa ir dzeltens kvadrāts. Otra - izšuvums. Ar gariem dūrieniem izšūta upe, mājas ar puķu dārzu, koks. Uz māju ved taciņa, upes krasti apauguši ar garu zāli

No 3. septembra līdz 31. oktobrim Rīgas memoriālajos muzejos notika starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit”. Festivāla vietu izvēle palīdzēja atsegt arī tā tēmu, aicinot pievērst uzmanību individuāliem stāstiem kolektīvās atmiņas kontekstā un sabiedrības novecošanās jautājumiem.

Krišjāņa Barona muzejā līdz 2021. gada beigām iespējams aplūkot Annas Salmanes “Radījumu”, kas tapis speciāli festivālam.

Festivāla tēmu par sabiedrības izdzīvošanas un novecošanās jautājumiem caur laikmetīgās mākslas darbiem iztirzāt aicina Berlīnē dzīvojošās kuratores Ovula Durmusoglu (Övül Ö. Durmușoğlu) un Joanna Varša (Joanna Warsza): “Ņemot vērā, ka Covid-19 vīruss daudzus no mums ir vērtis par daļu no visus vienojošā un ciešā saauduma, jaunu aktualitāti ieguvusi itāļu filozofa Roberto Espozito (Roberto Esposito) veiktā analīze, meklējot saikni starp politisko konceptu “kopiena” (community) un epidemioloģisko konceptu “imunitāte” (immunity). Paturot prātā abu vārdu saknes ‘munus’ dažādās nozīmes (Espozito to skaidro kā nastu, pienākumu, saistības, dāvanu, pakalpojumu, atbalstu, izrādi), festivāla “Survival Kit 12” ietvaros mēs vēlamies iztēloties jauna veida sabiedrības imunitātes sistēmu, kas sākas ar mākslinieku austo mūsu kopīgās ādas pavedienu.”

Lai gan festivāls ir noslēdzies, piedāvājam ieskatīties Memoriālo muzeju apvienības veidotajās video sērijās, lai uzzinātu, kā mākslas darbi rod ideju tiltus starp laikmetīgo mākslu, muzejiem un izcilām personībām.

Janis Rozentāls un Vikas Ekstas “Šeit biju es”

Ojārs Vācietis un Kaspara un Ineses Groševu “Lapu pārmeklētājs”

Rainis un “Nākotnes maize” (aut. Dagna Jakubowska, Joanna Gawronska-Kula)

Krišjānis Barons un Annas Salmanes “Radījums”

Annas Salmanes “Radījums” muzejā aplūkojams līdz 2021. gada Ziemassvētkiem.

Andrejs Upīts un Ievas Epneres “Pirmā dāvana”

Jānis Akuraters un Ievas Kraules-Kūnas “35 jaunības reprodukcijas”

Vasaras darba laiks muzejos

Vasaras sezonā trešdienās mainīts darba laiks Memoriālo muzeju apvienības muzejiem, lai varētu uzņemt apmeklētājus arī vasaras vakaru stundās.

Visi muzeji

Muzeju nakts ceļvedis: koncerti

Kas gan ir Muzeju nakts bez koncertiem? Turpinot tradīcijas, arī šogad vairākos Memoriālo muzeju apvienības muzejos notiks koncerti, kuros piedalīsies mūzikas grupas un kori, folkloras kopas, mūzikas skolu audzēkņi, un gaidāma pat "Dzejas pusnakts" ar elektronisko mūziku.

Visi muzeji