Ģimeņu diena ar “Zeltu”

Andreja Upīša memoriālais muzejs
Attēli redzami banneri ar muzejpedagoģiskās programmas "Zelts" informāciju - "Zelta" laiks Andreja Upīša dzīvē, Ilustrētais "Zelts", Zelta Rīga, Zelts pasaulē. Banneri vertikāli izvietoti kabineta stūrī.

Šī gada beidzamajā Ģimeņu dienā 10. decembrī pulksten 12.00 un 15.00 Andreja Upīša memoriālais muzejs Rīgā, Brīvība ielā 38-4 aicina visa vecuma jauniešus ielūkoties rakstnieka spožākajā un mūsdienīgākajā romānā “Zelts”.

Romāna varoņus atdzīvināt nodarbības gaitā palīdzēs Latvijas Mākslas akadēmijas studentu radītās spilgtās un  iejūtīgās grafikas. Nodarbības apmeklētāji aicināti ielūkoties arī romāna tapšanas aizkulisēs – jaunā rakstnieka un viņa iemūžinātās augošās lielpilsētas Rīgas straujajā “zelta” dzīvē 20. gadsimta sākumā.

“Zelts” (1921) ir pats aktuālākais Andreja Upīša romāns, kas asprātīgi ataino kredītu “burbuļa” saceltās kaislības Rīgā pirms vairāk nekā 100 gadiem. Pusaudžiem, kas drīz sasniegs pilngadību un līdz ar to – visus pieaugušo pasaules kārdinājumus, īpaši būtiski meklēt atbildes uz Upīša uzdotajiem jautājumiem: cik bīstams var būt šāds “Romāns ar Zeltu” un kāda ir šī sakara patiesā cena? Vai zelts pieder mums, vai tomēr mēs – zeltam?

Nodarbības ilgums – apmēram stunda.

Biļete ģimenei – 5 eiro.