Gleznošanas meistarklase “Jasmuižā”

Raiņa muzejs "Jasmuiža"

7. jūlijā plkst. 11.00 Raiņa muzejs “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) sadarbībā ar sabiedrisko centru “Līči” aicina uz gleznošanas meistarklasi mākslinieka Jāņa Plivdas vadībā.

Dalības maksa meistarklasē: 25 EUR, cenā iekļauti visi nepieciešamie materiāli.

Lūgums meistarklasei pieteikties līdz 5. jūlijam, zvanot pa tālr. 29326833 vai rakstot jasmuiza@memorialiemuzeji.lv.

Raiņa muzejā “Jasmuiža” šosezona skatāma mākslinieka un pasniedzēja Jāņa Plivdas gleznu izstāde “Krāsu noskaņas”. Tajā apkopoti vairāku gadu darbi, bet pārsvarā – pēdējā laikā tapušas gleznas. Izstādē skatāmas ainavas no mākslinieka dzimtās puses – Latgales. Tie ir gan plenēra laikā tapušie darbi, gan arī darbnīcā gleznoti, kā arī no skicēm tapuši lielformāta darbi.

Mākslinieks Jānis Plivda dzimis 1978. gada 26. decembrī Preiļos. Mācījies Sutru sākumskolā, Preiļu 1. pamatskolā, Rēzeknes mākslas koledžā. Ieguvis bakalaura grādu LMA Latgales filiāles Glezniecības nodaļā un mākslas maģistra grādu LMA Glezniecības nodaļā.

2018. gadā Jānim Plivdam piešķirta J. Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā. Piedalījies dažādās izstādes, plenēros, sarīkojis vairākas personālizstādes Preiļos, Daugavpilī, Rēzeknē, Rīgā, Utenā.