Izrāde “Aspazija. Vakara laivā”

Raiņa un Aspazijas vasarnīca

Svinot Aspazijas 158. dzimšanas dienu, Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, 18. martā plkst. 16.00 aicina uz Tomes tautas nama amatierteātra “Poga” viesizrādi “Aspazija. Vakara laivā”, kas vēsta par Aspazijas personību un ikvienas sievietes iekšējās pasaules daudzveidību.

Izrāde tapusi pēc Leldes Stumbres lugas “Aspazija. Vakara laivā”. Iestudējuma centrā ir sievietes sajūtu pasaule, vitalitāte un mainīgā daba, kas režisoru Oskaru Kļavu rosināja Aspazijas dzīves mirkļus iedzīvināt vairāku aktrišu tēlojumā. “Stāsts ir par talantīgas, izcilas sievietes iekšējo pasauli, kurā dzīvo nesavtīga mīlestība, ziedošanās, ilgas pēc radošas brīvības un novērtējuma visplašākajā nozīmē. Stāsts par sievietes personību, kura neatstāj vienaldzīgu nevienu – ne pielūdzēju, ne kritiķi,” atklāj režisors.

“Izrādes laika rats griežas atpakaļ, un no sirma mierīguma soli pa solim, ainu pēc ainas lugas varone un arī skatītāji atkal nokļūst liktenīgajā dienā un stundā, kad “Dienas Lapas” redakcijā vētraini satikās Elza Rozenberga un Jānis Pliekšāns,” izrādes formu raksturo režisore un Raiņa un Aspazijas vasarnīcas speciāliste Astra Kacena.

Radošās komandas mājvieta – Ogres novada Tome – ir vieta ar bagātu vēsturi un kultūru: tā pārdzīvojusi mēra laikus, 17. gadsimtā bijusi viena no pirmajām upes ostām tirdzniecības ceļā starp Krievzemi un Vāczemi, un Tome ir latviešu rakstnieces Regīnas Ezeras dzīves un darba vieta.  Amatierteātris “Poga” darbojas jau no 20. gadsimta 30. gadiem ar pārtraukumiem. No jauna darbība atsākta 2002. gadā.

 

Pasākumā ieeja: 5 EUR; pensionāriem, studentiem, skolēniem: 3 EUR.

Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.