Miķeļdienas svinības

Krišjāņa Barona muzejs

28. septembrī plkst. 18.15. Krišjāņa Barona muzejs Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 3-5 aicina uz Miķeļu svinībām kopā ar tautas tradīciju kopu “Budēļi”.

Krišjāņa Barona muzejā par tradīciju kļuvusi gadskārtas svētku svinēšana kopā ar tautas tradīciju kopu “Budeļi”. Šoreiz muzejs kopā ar “Budēļiem” aicina svinēt Miķeļus – rudens saulgriežus, kad diena un nakts ir vienā garumā.

Miķeļdienair nozīmīgi svētki latviešu gadskārtu ieražās, jo tad ir novākta raža, tiek godināts Jumis, kas ir auglības un svētības nesējs. Pēc Miķeļdienas seko mierīgais veļu laiks, līdz ar to Miķeļi ir īstais laiks bagātīgiem svētkiem, dziedāšanai, zīlēšanai un svinēšanai.

Pasākumā kopā ar “Budēļiem” varēs ne tikai izzināt Miķeļdienas ticējumus, darāmos darbus un noskaidrot, kādi ēdieni jāēd Miķeļos, bet arī piedalīties kopīgā sadziedāšanā.

Ieejas maksa: 2 eiro. Skolēniem, studentiem, senioriem: 1 eiro.