Konkursa “Mans svētdienas rakstu darbs” uzvarētāji

Attēlu kolāža, kur redzama Laima Akuratere un lapiņa ar dzejnieces rokrakstu, kur uzrakstīts "Laima Akuratere"

2020. gadā, kad tika svinēta dzejnieces un atdzejotājas Laimas Akurateres (1910–1969) 110. jubileja, Jāņa Akuratera muzejs aicināja 5.–12. klases skolēnus piedalīties sacerējumu konkursā, rakstot darbu par kādu no tēmām, par kurām arī pati Laima rakstījusi skolas laika domrakstos un savā dzejā:

  1. Ceļojuma ietekme uz cilvēka dvēseli;
  2. Māksla – dzīves svētdiena;
  3. Akuratera varoņu raksturīgākās iezīmes;
  4. Kādas es vēlētos savas mājas;
  5. Kādu es vēlētos savu dzīvi
  6. „Aiz manas mājas ir ezers – Viss debesu spožums tur krīt…” /Laima Akuratere/.

Priecājamies, ka skolēnu radošo darbu konkursā 2020.gada pavasarī savus darbus iesūtīja tik daudz skolēnu no visas Latvijas. Kopā saņēmām 174 skolēnu darbus no 57 Latvijas skolām: Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas, Bauskas 2. vidusskolas, Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas, Bērzaunes pamatskolas, Carnikavas pamatskolas, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas, Dobeles Valsts ģimnāzijas, Druvas vidusskolas, Ērgļu vidusskolas, Ikšķiles vidusskolas, Jaunjelgavas vidusskolas, Jaunpiebalgas vidusskolas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils 3. vidusskolas, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Jūrmalas pilsētas Lielupes pamatskolas, Kandavas Reģionālās vidusskolas, Ķeipenes pamatskolas, Limbažu 3. vidusskolas, Līvānu novada Vakara maiņu vidusskolas, Lubānas vidusskolas, Mālpils novada vidusskolas, Mārupes Valsts ģimnāzijas, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas, Ogres 1. vidusskolas, Ogres Valsts ģimnāzijas, PIKC Rēzeknes tehnikuma, Pildas pamatskolas, Pilsrundāles vidusskolas, Privātās pamatskolas „Gaismas tilts 97“, Pūres pamatskolas, Rekavas vidusskolas, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas 45. vidusskolas, Rīgas 49. vidusskolas, Rīgas 74. vidusskolas, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, Rīgas Juglas vidusskolas, Rīgas Katoļu ģimnāzijas, Rīgas Valsts tehnikuma Balvu teritoriālās struktūrvienības, Rožupes pamatskolas, Saulkrastu vidusskolas, Siguldas 1. pamatskolas, Skrundas vidusskolas, Straupes pamatskolas, Sventes vidusskolas, Talsu sākumskolas, Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles, Taurupes pamatskolas Meņģeles filiāles, V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas, Vaboles vidusskolas, Vangažu vidusskolas, Vecpiebalgas vidusskolas, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Viļānu vidusskolas, Zvejniekciema vidusskolas. Paldies skolēniem un skolotājiem par atsaucību un ieguldīto darbu!

Skolēnu darbus izvērtēja žūrija – dzejnieks un Jāņa Akuratera muzeja speciālists Aivars Eipurs, Jāņa Akuratera muzeja vadītāja Ruta Cimdiņa, Jāņa Akuratera muzeja speciāliste Maira Valtere, tulkotāja un publiciste Silvija Ģibiete, kā arī literatūrkritiķe un publiciste Lāsma Gaitniece. Konkursa žūrija nolēma apbalvot darbus par katru tēmu atsevišķi un trīs vecuma grupās: 5.–6. klašu grupā, 7.–9. klašu grupā un 10.–12. klašu grupā.

Konkursa noslēgumu bija iecerēts rīkot maijā Muzeju nakts un Pārdaugavas svētku laikā. Diemžēl Covid-19 radītās situācijas dēļ publiskus pasākumus nebija iespējams īstenot. Bet bija laiks Jāņa Akuratera muzeja, Jāņa Akuratera biedrības un izdevniecības “Sava grāmata” grāmatas “Svētdienas domraksti” tapšanai. Tajā iekļauti Grand Prix un 1., 2. un 3.vietu, kā arī “Atzinību” guvušie skolēnu darbi. Grāmatā lasāma arī Mairas Valteres apcere par Laimas Akurateres bērnību un skolas gadiem un Laimas Akurateres skolas laika domraksti.

Grāmatas atvēršana un radošo darbu konkursa laureātu virtuālā paziņošana ZOOM platformā 5.–9. klašu audzēkņiem notika 5. martā, savukārt 10.–12. klašu audzēkņi tiešsaistē tikās 12. martā.

Konkursu atbalstīja Memoriālo muzeju apvienība, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī un Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē.

Konkursa laureāti 2020. gadā ir:

Tēma “Kādas es vēlētos savas mājas?”

GRAND PRIX – Oto Veliks, Vaboles vidusskola, 7. klase;

GRAND PRIX – Adelīna Parma, Ogres 1. vidusskola, 11.a klase.

5.–6. klašu grupā:

1. vieta – Evelīna Akmene, Jēkabpils 3. vidusskola, 5.c klase;

2. vieta – Adriana Jēkabsone, Pūres pamatskola, 5. klase;

2. vieta – Elīna Ķēniņa, Rožupes pamatskola, 6. klase;

3. vieta – Atvars Ziediņš, Rīgas Juglas vidusskola, 5.b klase;

Atzinība – Markuss Billis, Siguldas 1. pamatskola, 5. klase;

Atzinība – Emīlija Lemberga, Siguldas 1. pamatskola, 5. klase;

Pateicība – Marats Kočegarovs, Siguldas 1. pamatskola, 5. klase.

7.–9. klašu grupā:

1. vieta – Kalvis Lazdiņš, Privātā pamatskola “Gaismas Tilts 97”, 9. klase;

2. vieta – Lāsma Kalēja, Taurupes pamatskola, Mazozolu filiāle;

3. vieta – Evelīna Tīna Circene, Ķeipenes pamatskola, 9. klase;

Atzinība – Samanta Saveļjeva, Sventes vidusskola, 7. klase;

Pateicība – Anete Stepiņa, Dobeles Valsts ģimnāzija, 7.b klase.

10.–12. klašu grupā:

1. vieta – Anna Fedulova, Jēkabpils 3. vidusskola, 12.b klase;

2. vieta – Ance Millere, Ērgļu vidusskola, 11. klase;

3. vieta – Emīlija Gustīne Zommere, Ērgļu vidusskola, 11. klase;

Atzinība – Elija Astreiko, Rīgas Valsts tehnikums, Balvu teritoriālā struktūrvienība, 3. kurss.

“Aiz manas mājas ir ezers / Viss debesu spožums tur krīt…” (Laima Akuratere)

5.–6. klašu grupā:

1. vieta – Lizete Rudzīte, Vecpiebalgas vidusskola, 6. klase;

2. vieta – Luīze Kalniņa, Jūrmalas pilsētas Lielupes pamatskola, 5.a klase;

3. vieta – Jānis Briedis, Jūrmalas pilsētas Lielupes pamatskola, 5.a klase;

7.–9. klašu grupā:

1. vieta – Marta Grīnvalde, Privātā pamatskola “Gaismas tilts 97”, 8. klase;

2. vieta – Amēlija Gusakova, Limbažu 3. vidusskola, 7.b klase;

2. vieta – Anna Estere Rubule, Jūrmalas pilsētas Lielupes pamatskola, 8.a klase;

3. vieta – Marija Breča, Kandavas Reģionālā vidusskola, 8.a klase;

Atzinība – Ieva Karro, Dobeles Valsts ģimnāzija, 7.b klase;

Atzinība – Dace Kele, Dobeles Valsts ģimnāzija, 8.a klase.

10.–12. klašu grupā:

1. vieta – Lelde Ločmele, Rīgas Katoļu ģimnāzija, 10. klase;

2. vieta – Samanta Borovikova, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija, 10.m2h klase;

3. vieta – Monta Apeināne, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola, 11. klase;

3. vieta – Edvards Kaļva, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola, 1. kurss;

Pateicība – Patrīcija Nagle, Dobeles Valsts ģimnāzija, 11.a1 klase;

Pateicība – Rūdolfs Fišers, Druvas vidusskola, 11.d. klase;

Pateicība – Raivis Riekstiņš, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums, LI17 (12. klase).

“Jāņa Akuratera varoņu raksturīgās iezīmes”

2. vieta – Ralfs Sebastians Rozens, Siguldas 1. pamatskola, 8. klase;

Pateicība – Līva Lipace, Siguldas 1. pamatskola, 8. klase.

“Kādu es vēlētos savu dzīvi”

GRAND PRIX – Arta Pinka, Madonas novada Bērzaunes pamatskola, 8. klase.

5.–6. klašu grupā:

1. vieta – Viktorija Litauniece, Privātā pamatskola, “Gaismas tilts 97”, 5. klase;

2. vieta – Šarlote Jurjāne, Siguldas 1. pamatskola, 6.a klase;

3. vieta – Alekss Dzērve, Rekavas vidusskola, 6. klase;

Pateicība – Katrīna Mūna Maizīte, Rīgas Juglas vidusskola, 5.b klase;

Pateicība – Paula Čudare, Rīgas Juglas vidusskola, 6.a klase.

7.–9. klašu grupā:

1. vieta – Maruta Opočkina, Pilsrundāles vidusskola, 7.b klase;

2. vieta – Dārta Kancēviča, Vecpiebalgas vidusskola, 9. klase;

3. vieta – Markuss Bērziņš, Vecpiebalgas vidusskola, 7. klase;

Pateicība – Lāsma Rozenberga, Pilsrundāles vidusskola, 7.b klase;

Pateicība – Mārtiņš Alens Pīlāgs, Limbažu 3. vidusskola, 7.b klase;

Pateicība – Sabīna Helviga, Pilsrundāles vidusskola, 7.a klase;

Pateicība – Rēzija Marta Spudas, Dobeles Valsts ģimnāzija, 8.a klase;

Pateicība – Valters Bārda, Pildas pamatskola, 8. klase;

Pateicība – Kate Katerīna Ruņģe, Jaunpiebalgas vidusskola, 9. klase.

10. – 12. klašu grupā:

1. vieta – Aina Zubrova, Sventes vidusskola, 10. klase;

1. vieta – Aleksandrs Franckevičs, Mārupes Valsts ģimnāzija, 11. a klase;

2. vieta – Ieva Renāte Pētersone, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, 11.soc. klase;

3. vieta – Elizabete Zariņa, Jaunpiebalgas vidusskola, 10. klase;

Pateicība – Katrīna Anna Rempe, Rīgas 49. vidusskola, 10.a klase;

Pateicība – Kristaps Začests, Lubānas vidusskola, 12. klase.

“Ceļojuma ietekme uz cilvēka dvēseli”

5.– 6. klašu grupā:

1.vieta – Edvards Vītoliņš, Limbažu 3. vidusskola, 6.c klase;

2. vieta – Elizabete Cīrule, Vecpiebalgas vidusskola, 6. klase;

3. vieta – Denīze Janevica, Rīgas Juglas vidusskola, 5.b klase;

Atzinība – Markuss Zicāns, Rīgas Juglas vidusskola, 5.b klase.

7.–9. klašu grupā:

1. vieta – Elizabete Ģērmane, Mālpils novada vidusskola, 8.a klase;

2. vieta – Marta Karolīne Ziņģīte, Ogres Valsts ģimnāzija, 8.a klase;

3. vieta – Annemarija Oļševska, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija, 8.m2 klase;

Atzinība – Daniels Gucans, Privātā pamatskola “Gaismas tilts 97”, 7. klase;

Atzinība – Elza Mazule, Rīgas 45. vidusskola, 9.a klase;

Pateicība – Margita Gruberte, Jaunjelgavas vidusskola, 7. klase;

Pateicība – Evelīna Gateža, Bauskas 2. vidusskola, 8.a klase.

10.–12. klašu grupā:

1. vieta – Elīna Zvejniece, Jēkabpils Valsts ģimnāzija, 11.a klase;

2. vieta – Luīze Anna Pētersone, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola, 11. klase;

3. vieta – Anne Gabija Skadiņa, Ogres 1. vidusskola, 11.a klase;

3. vieta – Aleksandrs Grigorjevs, Jaunpiebalgas vidusskola, 11. klase;

Atzinība – Marta Asare, Vecpiebalgas vidusskola, 10. klase;

Pateicība – Mārtiņš Mežulis, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola, 10. klase.

“Māksla – dzīves svētdiena”

5.–6. klašu grupā:

1. vieta – Marta Bruzgule, Viļānu vidusskola, 5. klase;

2. vieta – Kiāra Golvere, Limbažu 3. vidusskola, 5.b klase.

7.–9. klašu grupā:

1. vieta – Viktorija Graubiņa, Zvejniekciema vidusskola, 9. klase;

2. vieta – Elizabete Puzule, Privātā pamatskola “Gaismas tilts 97”, 9. klase;

2. vieta – Annija Bedeice, Jaunpiebalgas vidusskola, 9. klase;

3. vieta – Emīls Grants, Dobeles Valsts Ģimnāzija, 8.a klase;

Atzinība – Dzintars Ralfs Šķeltiņš, Ikšķiles vidusskola, 8.a klase.

10.–12. klašu grupā:

1. vieta – Marta Ragele, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola, 10. klase;

1. vieta – Alise Vanaģele, Ērgļu vidusskola, 11. klase;

2. vieta – Evelīna Grīvīte, Ogres 1. vidusskola, 11.a klase;

3. vieta – Elīna Krastiņa, Ogres 1. vidusskola, 11.a klase;

Atzinība – Līva Marta Klibiķe, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola, 10. klase;

Pateicība – Ieva Radzvilaviča, Ērgļu vidusskola, 11. klase.

Dzejas dienas muzejos

Dzejas dienās Memoriālo muzeju apvienības muzejos gaidāma notikumiem bagāta programma. 5. septembris “Vienalga paliek viss”. Ojāra Vācieša muzejs, plkst. 18.00 […]

Visi muzeji