Sajūtu ceļojums Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

Raiņa un Aspazijas vasarnīcas zālē pie diviem galdiem sēž sievietes. Priekšplānā sēž jauna meitene, viņai ir aizsietas acis, uzliktas austiņas. Meitene tausta albumu, kurā ir ziedu herbārijs. Tālāk redzama vēl viena sieviete pie galda, arī viņai ir aizsietas acis, uzliktas austiņas. Viņa ķemmē māksligos matus, kas atrodas uz galda.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca (Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7) piedāvā “Sajūtu ceļojumu” – taktilu sajūtu piedzīvojumu, kas ļauj caur maņām – dzirdi, tausti un smaržu – iepazīt dzejnieku sajūtu pasauli un muzeju kā draudzīgu vietu cilvēkiem ar redzes grūtībām.

Saule, vējš, rozes, kafija, dzejas rindas, vēstules un atmiņas ir tikai dažas no iemīļotajām dzejnieku lietām, kas veido sajūtu ceļojumu Raiņa un Aspazijas vasarnīcā. Programma īpaši veidota cilvēkiem ar redzes grūtībām, bet pieejama ikvienam interesentam.

Sajūtu ceļojumā apmeklētāji aicināti sataustīt dzejnieku vaibstus, sasmaržot Alpu ziedus Raiņa herbārijā, pievienoties Aspazijai kafijas pauzē, kā arī aktieru Ievas Džindžas, Sandras Kļaviņas un Ģirta Krūmiņa pavadībā būs ļauts sadzirdēt un iztēloties to, ko sajūt rokas, bet neredz acis.

Projektu veidojusi Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste Astrīda Cīrule un radošā grupa: režisores Liena Šmukste un Ieva Džindža, skaņu režisors Kārlis Gliks un mākslinieki Raimonds Vindulis un Kārlis Žagata. Radošā grupa darbojas sajūtu teātra žanrā, kas Latvijā piedāvā neparastu un salīdzinoši jaunu teātra baudīšanas pieredzi, priekšplānā izceļot visas cilvēka maņas.

Programma veidota sadarbībā ar Rīgas Strazdumuižas vidusskolu.

Pieteikšanās skolām: https://memorialiemuzeji.lv/educational-programs/sajutu-celojums/. Citiem interesentiem programma pieejama, sazinoties ar Raiņa un Aspazijas vasarnīcu.

Programmu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “KultūrELPA”.


Vasaras darba laiks muzejos

Vasaras sezonā trešdienās mainīts darba laiks Memoriālo muzeju apvienības muzejiem, lai varētu uzņemt apmeklētājus arī vasaras vakaru stundās.

Visi muzeji

Muzeju nakts ceļvedis: koncerti

Kas gan ir Muzeju nakts bez koncertiem? Turpinot tradīcijas, arī šogad vairākos Memoriālo muzeju apvienības muzejos notiks koncerti, kuros piedalīsies mūzikas grupas un kori, folkloras kopas, mūzikas skolu audzēkņi, un gaidāma pat "Dzejas pusnakts" ar elektronisko mūziku.

Visi muzeji