Sajūtu ceļojums Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

Raiņa un Aspazijas vasarnīcas zālē pie diviem galdiem sēž sievietes. Priekšplānā sēž jauna meitene, viņai ir aizsietas acis, uzliktas austiņas. Meitene tausta albumu, kurā ir ziedu herbārijs. Tālāk redzama vēl viena sieviete pie galda, arī viņai ir aizsietas acis, uzliktas austiņas. Viņa ķemmē māksligos matus, kas atrodas uz galda.

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7) radīta programma “Sajūtu ceļojums” – taktils sajūtu piedzīvojums, kas ļauj caur maņām – dzirdi, tausti un smaržu – iepazīt dzejnieku sajūtu pasauli un muzeju kā draudzīgu vietu cilvēkiem ar redzes grūtībām.

Saule, vējš, rozes, kafija, dzejas rindas, vēstules un atmiņas ir tikai dažas no iemīļotajām dzejnieku lietām, kas veido sajūtu ceļojumu Raiņa un Aspazijas vasarnīcā. Programma īpaši veidota cilvēkiem ar redzes grūtībām, bet pieejama ikvienam interesentam.

Sajūtu ceļojumā apmeklētāji aicināti sataustīt dzejnieku vaibstus, sasmaržot Alpu ziedus Raiņa herbārijā, pievienoties Aspazijai kafijas pauzē, kā arī aktieru Ievas Džindžas, Sandras Kļaviņas un Ģirta Krūmiņa pavadībā būs ļauts sadzirdēt un iztēloties to, ko sajūt rokas, bet neredz acis.

Projektu veidojusi Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste Astrīda Cīrule un radošā grupa: režisores Liena Šmukste un Ieva Džindža, skaņu režisors Kārlis Gliks un mākslinieki Raimonds Vindulis un Kārlis Žagata. Radošā grupa darbojas sajūtu teātra žanrā, kas Latvijā piedāvā neparastu un salīdzinoši jaunu teātra baudīšanas pieredzi, priekšplānā izceļot visas cilvēka maņas.

Programma veidota sadarbībā ar Rīgas Strazdumuižas vidusskolu.

Pietikšanās skolām: https://memorialiemuzeji.lv/educational-programs/sajutu-celojums/

Programmu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “KultūrELPA”.


Dzejas dienas muzejos

Dzejas dienās Memoriālo muzeju apvienības muzejos gaidāma notikumiem bagāta programma. 5. septembris “Vienalga paliek viss”. Ojāra Vācieša muzejs, plkst. 18.00 […]

Visi muzeji