Stikla mākslas konkurss “Krišjāņa Barona ielai – 100 gadi”

Krišjāņa Barona muzeja ēka Krišjāņa Barona ielā 3 no ārpuses.

Krišjāņa Barona muzejs un Rīgas Latviešu biedrība izsludina 4. Latvijas Bērnu un jauniešu stikla mākslas konkursu “Krišjāņa Barona ielai – 100 gadi”.

Konkursā aicināti piedalīties bērni un jaunieši no 5 līdz 25 gadu vecumam. Dalībniekiem vizuāli un vizuāli plastiski stiklā jāatspoguļo notikumi, personības, kultūras un mācību iestādes, dažādas sabiedrisko ēku ainas un dizaina detaļas, transports, parkus un Rīgas pilsētas vide, kas saistīta ar K. Barona ielu, kā arī ielas vēsture, pārmaiņas un attīstību, atveidojot to visu stikla mākslas darbos (gleznojumi, mozaīkas, kausējumi, gravējumi, aplikācijas, skulptūras u.tml.). Tāpat var pētīt ielas nozīmi un tās īpatnības, izceļot specifisko, unikālo, kas saistīts ar Latvijas, Rīgas nozīmīgiem notikumiem, attīstību, kultūru.

Konkursa mērķis ir rosināt izglītības iestāžu interešu izglītības stikla mākslas pulciņu un studiju audzēkņu interesi par Latvijas neseno vēsturi, Rīgas pilsētas vēsturi un tās attīstību gadu gaitā, pievēršoties dziļāk vienas no centrālās ielas metamorfozēm gadsimta gaitā, pētot un atspoguļojot gan izcilu personību dzīves saistību ar K. Barona ielu, gan kultūras un sabiedrisko ēku būvniecību, dārzu un parku ierīkošanas vēsturi, stadionu un mācību iestāžu, izveidi, notikumus, kas saistīti ar šo ielu u.tml. Konkursa uzdevums ir izvērtēt konkursa labākos darbus par šo tēmu atbilstošās vecuma grupās un popularizēt stikla mākslu.

Apbalvošana un konkursa rezultātu paziņošana, kā arī konkursa darbu izstādes atklāšana notiks 15. decembrī plkst. 17.00 Krišjāņa Barona muzejā Rīgā, K. Barona ielā 3-5.

Konkurss notiek jau ceturto gadu. Iepriekšējos gados tas bija veltīts Krišjāņa Barona, Imanta Kalniņa un Jura Alunāna jubilejām.

Konkurss notiek sadarbībā ar partneriem : Zvaigzne ABC, Dailes teātris, Jāņa Rozes apgāds, Skaisto skatu aģentūra, Rīgas latviešu biedrības valdes pārstāvjiem, SIA “Zīmulis un ota” u.c

Konkursa nolikums

Konkursa pieteikuma anketa

Vasaras darba laiks muzejos

Vasaras sezonā trešdienās mainīts darba laiks Memoriālo muzeju apvienības muzejiem, lai varētu uzņemt apmeklētājus arī vasaras vakaru stundās.

Visi muzeji

Muzeju nakts ceļvedis: koncerti

Kas gan ir Muzeju nakts bez koncertiem? Turpinot tradīcijas, arī šogad vairākos Memoriālo muzeju apvienības muzejos notiks koncerti, kuros piedalīsies mūzikas grupas un kori, folkloras kopas, mūzikas skolu audzēkņi, un gaidāma pat "Dzejas pusnakts" ar elektronisko mūziku.

Visi muzeji